Czy wyłączać router na noc

Tak jak w temacie: czy wyłączać router na noc?

znalazłem http://forum.pcformat.pl/showthread.php?tid=48381

ale chcę się upewnić czy na pewno mogę spać spokojnie. i czy nic sie nie spali jak sie grzeje? bo ciepły jest ale to chyba od zasilacza.

czekam na odpowiedzi.

pozdro

PascalHP :mrgreen:

Edit: aha, router edimax br-6104k

nie wyłanczać , urządzenie jest przystosowane do ciągłej pracy a czy się spali to już zależy od wykonania , spalić się może też podczas załączenia gdyż wtedy występują znacznie większe “przeciążenia” jak podczas ciągłej pracy , więc ile wytrzymie nie ma jednoznacznej regóły.

ok, jak ktoś jeszcze ma coś do zasugerowania to niech napisze chętnie odczytam :slight_smile:

Są przystosowane do pracy ciągłej - czyli mogą spokojnie pracować 24 godziny na dobę.

dzięki, czyli mogę spokojnie spać :mrgreen:

Niekoniecznie wszystko zależy od samego zasilacza zastosowanego przy routerze sprawdź czy ci się za mocno nie nagrzewa. Pracowałem kiedyś przez kilka ładnych lat przy instalacjach sieci internetowych i mątarzu routerów i modemów u klientów mojej byłej firmy i z doświadczenia wiem że nie jest tak dobrze jak by się chciało kupa sprzętu sprzedawanego w sklepach jest o wątpliwej jakości " made in china". Problem leży w wykonaniu zasilaczy bardzo często zasilacze są niedopasowane napięciowo i amperowo do samych urządzeń chodzi o to

że albo jest za wysokie napięcie albo za wysokie natężenie efekt jest taki że przegrzewają się kondensatory elektrolityczne i po np: roku urządzenie pada. Przeważnie problem leży w natężeniu zasilania ponieważ są to zasilacze uniwersalne a nie robione pod konkretny model urządzenia a wiadomo że jak coś jest do wszystkiego to jest do niczego. Tak że wybór należy do ciebie ( ja osobiście bym wyłączał urządzenie jeżeli z niego nie korzystam ) pamiętaj nikt stąd nie da ci pieniędzy na nowego routera jak uwalisz swojego a ile byś nie dał za tego co masz to za darmo go nie dostałeś a za te pieniądze które kupiłeś na ulicy nie leżały.

Nie wyłączaj!!

Lepiej żeby chodził 24h niż pady zasilania co ok. 10h.