Czy wyłączać telefon podczas ładowania baterii?


(Margor10) #1

Witam!

Tak jak w temacie - czy wyłączać telefon podczas ładowania baterii?

Nie mam tu na myśli jakiegoś konkretnego modelu czy baterii - osobiście używam siemens a70, bateria Li-Io - tylko chciałbym się dowiedzieć jakie są Wasze opinie na ten temat, niezależnie od telefonu i baterii.

Ja gdzieś kiedyś słyszałem, że wyłączenie telefonu podczas ładowania sprawia, że bateria mniej się zużywa i przez to dłużej działa, ale nie wiem czy to tak faktycznie jest, czy to jakiś wymysł kogoś o bujnej wyobraźni. Proszę o Wasze opinie.

Pozdrawiam.


(Kcbmm82) #2

Dziwny temat no ale cóż. Oczywiście przy wyłączonym telefonie bateria się lepiej formatuje, ale przy ogniwach li-ion to już jest zbędne. Przy niklowo wodorkowych to było wskazane. Tak więc możesz ładować na włączonym telefonie.


(iwa nike) #3

zawsze to coś da .. ale nie wiele. możesz


(outca$t.) #4

Zobacz czy nie ma napisane w instrukcji. Przy moim siemensie c60 wskazane było wyłączenie fona, a w n3510i nie trzeba wyłączać.


(Sidhmor) #5

To już w dzisiejszych czasach z tego co wiem nie ma znaczenia... a nawet jeżeli to minimalne... spokojnie ładuj i nie musisz wówczas wyłączać fona...:slight_smile:


(Demios12) #6

U mnie w instrukcji jest napisane żeby wyłączyć więc wyłączam. Mam SE 300i od roku i bateria trzyma tak jakby była nowa.


(PaPuX) #7

Nie ma znaczenia


(Jigovsky) #8

Z doświadczenia wiem, że na dłuższą metę bateria dłużej trzyma gdy jest ładowana przy wyłączonym aparacie po całkowitym rozładowaniu.


(Mariusz9a) #9

Ma znaczenie nawet przy najnowszych bateriach li-polymerowych (używanych w telefonach, gdyz są już nowsze ogniwa). Konstrukcja baterii pozwala na ich ładowanie przy włączonym telefonie, ich doładowywanie i w zasadzie dowolną eksploatacje (jedynie przechowywać należy naładowane do pełna, nie dotyczy baterii Ni-MH i starszych). Jednak żywotność tych ogniw się wydłuża gdy są one ładowane podczas zerowego poboru pradu z ogniwa (niemożliwe nawet jeśli telefon jest wyłączony) oraz gdy ogniwo rozładowywane jest całkowice do zera (również niemożliwe przy użyciu telefonu komórkowego). Także w normalnych warunkach pracy róznica będzie nie zauwazalna (czy telefon wyłaczymy czy nie).