Czy wymagane jest hasło główne dla haseł w firefox?

W kwestii bezpieczeństwa, jeśli wchodzę na jakąś “podejrzaną” stronę to czy jeśli moje hasła nie są zabezpieczone hasłem głównym to czy np. administrator tej strony może je w miarę łatwo wydobyć? Wydaje mi się, że nie bo one są i tak szyfrowane ale chciałbym się upewnić :wink:

Cześć :smiley:

Hasło główne przydaje się jeśli masz wspólników do komputera,współużyszkodników.Jeśli jesteś jedynym użytkownikiem to od ciebie zależy czy chcesz dodatkowo sobie komplikować pracę.A hasła są bezpieczne-admin żadnej nie wiem jak podejrzanej stronki nie jest w stanie podpatrzyć.Co innego keyloggery i tego typu syf.Na to są zabezpieczenia-antywirus,zapora,skanery.

hasło główne chroni przed dostępem do haseł przez nie"upoważnione" do tego osoby.

Hasła może Ci co najwyżej wykraść wirus/ trojan którego złapiesz odwiedzając taką witrynę.

Dla większego bezpieczeństwa wgraj sobie do firefox’a dodatek WOT, sprawdza on każde łącze, stronę czy jest bezpieczna i określa odpowiednio pierścieniem przy linku (żółty dla możliwe zagrożenie, szare niezbadana witryna, zielony bezpieczna i czerwony niebezpieczna strona), świetnie się komponuje z google’m.