Czy wymiana dysku i pamięci narusza gwarancję?

Witam,

 

Chciałbym kupić tego laptopa:

http://allegro.pl/dell-e7440-i7-4600-3-3ghz-8gb-128ssd-full-hd-w8pro-i4727353648.html

I samodzielnie zupgradować go do 512 SSD i 16GB RAM. Powód jest taki, że ten model w takiej konfiguracji oscyluje w okolicach 7 tyś a wydaje mi się że wyjdzie to taniej jak sam go zupgraduje.

Podejrzewam że ten model jest z serii dell outlet i widziałem go już w takiej konfiguracji za ok 5 tyś. Jednak nigdy nie wie się co przeszedł dysk i pamięć i bezpieczniej czułbym sie jakbym te dwa komponenty kupił nowe i sam wymienił. Moje pytanie brzmi czy dobrze kombinuję i czy w razie czego będę miał problemy z gwarancją? Słyszałem, że ponoć można załączyć paragon/fakture na wymienione komponenty i dell uznaje je w ramach gwarancji ale ta informacja nie jest z wiarygodnego źródła :slight_smile:

Według mnie pozostałe komponenty zachowują gwarancję producenta. Dla pewności zachowałbym fabryczny dysk i pamięć by w razie kłopotów serwisować sprzęt w oryginalnej konfiguracji.

Jednak mimo wszystko skontaktowałbym się z serwisem i zapytał ich o zdanie w tym temacie - najlepiej drogą mailową by mieć w razie czego dowód.

czy ty widzisz co chcesz kupić za takie pieniądze ?

dwu rdzeniowy procesor i w dodatku niskonapięciowy  + zintegrowana grafika no i brak dysku HDD !

w tej cenie dostaniesz w lepszej konfiguracji np: procesor 4 rdzeniowy - 8 wątków - 6mb cachhe = normalne napięcie , ram 8GB , grafika intel 4600 + Nvidia gtx 850 - 860 , dysk HDD 1TB z możliwością SSD wszystko w obudowie (SSD na system programy gry, a HDD - dane muzyka filmy itd…)  podświetlana klawiatura 

 

no ale to twój wybór 

@folusek chyba nie przeczytałeś do końca mojego posta :wink: . Po pierwsze, specjalnie chce kupić ten model w najgorszej konfiguracji żeby go potem samemu zupgradować (oprócz procesora), full wypas bezpośrednio od producenta wychodzi drożej. Po drugie nie zależy mi na grafice kompletnie, do gier i innych rozpraszaczy mam PC. Laptop ma być do pracy, programowania z dużą ilością RAM’u żeby uruchamiać virtualne maszyny i szybkim dyskiem SSD a grafika zintegrowana żeby dłużej trzymał na baterii, matową matrycą, podświetlaną klawiaturą, modemem LTE itd. Latitude E7440 to według mnie idealny ultrabook dla programisty. Zresztą temat nieważny, ostatecznie kupiłem ten: http://allegro.pl/show_item.php?item=4727333345 . Póki co jestem mega zadowolony mimo że to dell outlet new

hmmmm, to że ma grafikę dodatkową nie oznacza że korzysta z niej - załącza się wtedy kiedy jest potrzeba użycia większej mocy grafiki a tak chodzi na zintegrowanej co do procesora to chyba jest potrzebny mocny do programowania szczególnie w wirtualizacji więc ten co ty wybrałeś niskonapięciowy dwu rdzeniowy może nie wyrabiać.

Kolega ma racje. Lepiej nie brać i7 niskonapięciowej.