Czy wymienić kartę graficzną?

    Dobry wieczór, mam pytanie do znawców,

Od marca w nowym komputerze używam(świadomie, sam wybrałem) karty graficznej GF 8600 GT-Palit Sonic+ .Wiem wiem … zaraz się zacznie… ale oświadczam, /cenzura/ mnie obchodzą gry.

Dla mnie komputer to Word+Google. Tyle wstępu,przechodzę do rzeczy, Panowie, co tak NAPRAWDĘ daje większa pamięć -aktualnie mam 256 MB, co zyskam jako tzw.ZWYCZAJNY użytkownik gdy zmienię na 512MB.Może jesienią wymienię Palita na coś nowszego,ale co zyskam? Dziękuję,poproszę poważnych uczestników forum o odpowiedż. Dosyć dyktatury chłopcuf co krencom asz sie komp zagotuje.

Pozdrawiam, Grzegorz.

        

Co sie zacznie ? Karta nie jest zła.

Jak nie grasz, to nic.

Do pracy to zdecydowanie pamięc RAM.

Trochę większej wydajności. Więcej odczujesz jak dasz 1Gb.

lepiej podaj resztę konfiguracji komputera. Karta graficzna nic nie wnosi do biurowej wydajności, natomiast pomyśl o wydajniejszym procesorze i większej i szybszej pamięci RAM

komputer obecnie: Intel Core2Duo 6750 ,karta Gigabyte P 35C - DS3R ,pamięć Kingston 2x 1024 800 Mhz Cl 4, grafika Palit Sonic + GF 8600 GT

Widzę że cenzura działa… może i dobrze . Cholera jednak człowieka bierze jeżeli ciągle czytam ile ktoś ma klatek w Crysis. Podłącz się do elektrowni atomowej , będziesz miał11000 na sekundę. Komputera używam od Win 95, nie jestem taki zielony … Pozdrowienia dla cenzora, Tak Trzymać !!

Jak chcesz, to możesz tego palita nawet teraz wymienić nie dużym kosztem na ASUSA 8800GS za 300 zł. Karta ze 2 razy szybsza, ale jak w Wordzie siedzisz, to nawet to co masz jest za mocne :smiley:

informacja dla niewtajemniczonych :ten mój Palit wygląda lepiej niż niejeden “gorszy” 8800, ustawienia fabryczne:625Mhz/1800 Mhz, to po co wymieniać na Asusa?

Tak na marginesie, zainstalujcie sobie Telescope… rewelacja, najlepsze są jednak lamenty w dyskusji .Panowie, parametry potrzebne do uruchomienia tego programu spełniają dzisiaj

komunijne komputery za 700 zł, no i drobiazg, nie chce chodzić na Linuksie…

Facet, jak myślisz, ze to takty decydują o wydajności kart, to twoja wiedza jest na poziomie przedszkolaka. Taki 8800GTX ma mniejsze taktowanie rdzenia od twojego, a mimo to jest szybszy. I co teraz powiesz? Do Worda twoja karta jest spoko, nawet grać się na niej da, ale ten asus jest ze 2 razy szybszy od tej twojej karty.

Trochę ogłady, żeby od razu tak najeżdżać na ludzi.

Zmiana kart graficznej na nowszą ma sens tylko wtedy jeśli ktoś gra albo używa komputera do tworzenia grafiki. Można ew. rozważać jeszcze wymianę grafiki jeśli chcemy oglądać filmy po podłączeniu TV do kompa. Jeśli w grę wchodzi tylko Word i Google to zmiana tego GFa mija się z celem.

Co do pamięci no to jak wyżej - nie będzie widać żadnej różnicy. Przykład? Zmiana mojego starego GFa 2mx 64mb na obecnego 7800GS 256mb i poza brakiem hałasu to przy pracy z przeglądarką czy Wordem nie ma żadnego przyrostu wydajności.

Na worda i neta to starczyłaby zintegrowana karta.

Co do pamięci ram to masz jej wystarczająco dużo jak na Twoje zapotrzebowania,

I tak jak Lukaszzek, ja też niewiem co to za teksty i do kogo .

Ehh…

Ludzie kręcą procki i karty bo chcą wycisnać 110 % ze swojego sprzętu i poprawić osiągi praktycznie za darmo.

słuchaj, Neth, ja rozumiem ludzi… sam ściągam za darmo programy na *dp* ,żeby za Corela i podobne nie przepłacać . Chodzi mi tylko o rozsądek -przeczytaj komentarze na forum o programie Telescope, jakie kosmiczne wymagania itd.,itp .Do tego programu wystarczy komunijny komputer za 700 zł .Tymczasem większość kolegów na tym portalu myśli,że komputer to tylko DODATEK do zasilacza. Kupić Tagana 900-żaden wydatek, ale na porządną kość już im szkoda… Dlatego ta ironia.

Uwaga do wszystkich,którzy to jeszcze będą czytać od początku strony: Komputer do Worda, to była przenośnia, za rady typu: kup se zintegrowaną kartę,koleś w przedszkolu ci wystarczy

serdecznie dziękuję. grzegorz

Grzesiek ja nie rozumiem jednego. Po co się pytasz o to czy warto zmieniać kartę skoro wiesz lepiej. Przecież sam dokładnie wiesz, do czego Ci potrzebny komputer. Do zwykłej pracy to wystarczy zintegrowana. Jeśli w gry grasz tylko od tak sobie to 8600GT spokojnie wystarczy.

A tak na marginesie to, co ma znaczyć stwierdzenie

Że co? Słuchaj czy Ty wiesz gdzie piszesz wogóle? Fora pomyliłeś? Jak dla mnie akurat TO forum należy do najbardziej sprawdzonych pod względem rad dot. sprzętu i cen we względu na bardzo dużą ilość ludzi, którzy sie tym interesują.

Eeee… ja już niewiem o co chodzi ;o

Dostałeś odpowiedzi na swoje pytania. Jak zalezy Ci na super osiągach oraz wykorzystujesz kompa również do pracy GF 8600 GT na chwilę obecną wystarczy. Pamięci ram też masz dosyć do komfortowej pracy.

Ok #-o