Czy wynik egzaminu z j. ang. wlicza się do punktów?

Witam. Jako że za kilka miesięcy kończę gimnazjum, nurtuje mnie pewne pytanie. Otóż czy wynik egzaminu z języka angielskiego jest wliczany do punktów?

Ja również kończę za parę miesięcy gimnazjum(się pochwalę,że bez “kibli” :stuck_out_tongue: ) i z tego,co mi wiadomo,to niestety,ale punkty z kompetencji języka obcego nie są wliczane do puli punktów przy rekrutacji do szkoły ponadgimnazjalnej-innymi słowy:trują nam z języka obcego,a licea/zawodówki/technika nie biorą tego pod uwagę :expressionless:

Straciłem właśnie wszelką chęć do życia…

Ale zaznaczam,że JA tak słyszałem,możliwe że tak nie jest, może jest ktoś,kto bardziej się w tym orientuje.

Nie wynik z ang się nie zalicza jako tako jednak jeśli idziesz w kierunku np Technik Informatyk patrzą też na punkty z ang.Ale to się nie wlicza.

Tak było z poprzednimi testami miałem 41pkt z ang i się nie liczyło do ogólnych ale przy składaniu papierów na TI poprosili o wynik z ang ;]

Jeżeli się nie mylę dopiero uczniowie objęci ostatnią reformą programową (czytaj rocznik 96) będzie miał brany pod uwagę także nowożytny język obcy przy rekrutacji do szkół. Póki co, szkoła może, ale nie musi poprosić kandydata o wynik.

Prawda. Jeszcze w tym roku wynik z egzaminu z jezyka obcego nie jest brany pod uwage choc niektore szkoly to wolaja. Dla rocznika 96’ wynik egzaminu z jezyka obcego bedzie brany pod uwage. A to oznacza podniesienie progow punktowych na 99%.

Test z języka Nie jest wliczany, tak jakby J/obcy jest dodatkiem… Dobrze, że to już za mną :stuck_out_tongue:

Egzamin gimnazjalny z języka obcego będzie wliczany do punktacji od przyszłego roku. Obecnie nie jest. Ale niektóre licea biorą go pod uwagę, kiedy jesteś np. nieobecny na ich wewnętrznym teście. Wtedy jednak jedyne o czym decyduje, to jest przydział do grup o odpowiednim stopniu zaawansowania języka.