Czy wyrównanie partycji można wykonać na partycji z danymi?

Czy wyrównanie partycji można wykonać na partycji z  danymi?

 

Np. Mam dane na partycji powiedzmy P:

 

I jesli wykonam “wyrównaie partycji” NIE UTRACE DANYCH?

 

 

Chcę mieć 100% potwierdzenie.

Zmiana wielkości partycji nie formatuje jej, tylko tyle miejsca ile masz przenieść musi być wolne.

Skorzystałem z oprogr. PARAGON Ustawiłem “Ochrona danych: Powerloss” partycja 600 GB …wolnych 50 GB … właśnie trwa 4 godziny i jeszcze nawet połowy nie ma…

Transfer słaby 16 MB/s ponieważ ustawiłem OCHRONA DANYCH

 

  1. aby przekopiować 600 GB danych należy mieć 600+ GB  miejsca na te dane. Nie każdy dysponuje innych dyskiem lub tyle wolnej przestrzeni.

Nie pamiętam już ale chyba z 15 godzin… stały transfer 16 MB/s

2. 

 

Czas potrzebny na skopiowanie na inny dysk + czas potrzebny na usunięcie danych + czas potrzebny na wyrównanie partycji(opcja najszybsza bez ŻADNEJ OCHRONY) + czas potrzebny na ponowne przekopiowanie na pierwotne miejsce.

Czy Twoje szkolenie obliczyło ten czas, że wyszło im SZYBCIEJ?

 

 

Mimo, ze użyłem PARAGON to NIE POLECAM, ta ich “Ochrona” nie zawsze sprawdza się i można utracić niektóre dane znajdujące się w jakimś sektorze (nie z powodu np. utraty zasilania) a z powodu błędów jakie mogą powstać w trakcie wyrównania…

 

Następnym razem nie będę używac tego typu programów… dlaczego? Partycja z danymi kiedyś była tworzona na XP bez "inteligentnego wyrównania) (512 bajtow domyślnie)… Np. na Win 7 i nowocześniejsze dyski sprawdza się najlepiej 4K

Kiedyś robiłem wyrównanie partycji (ok. 200 GB) tym programem, z opcją najbezpieczniejszą. Zasilanie padło na moment i utraciłem wszystkie dane na partycji.

Na Laptopie jest znacznie lepiej gdyż ma dodatkowe źródło zasilania ale nie wiem co by się stało gdyby np. coś się zawiesiło i trzeba było zresetować system

 

 

Pytałem się suport MiniTool Partition Wizard Professional

 

powiedział mi gościu, że to trwa 30 minut i bez utraty danych ale lepiej sporządzić kopie zapasową…

 

 

a w Macrorit Disk podobno można nawet specjalnie WYŁACZYĆ zasilanie i nic się nie stanie…i NIE TRZEBA ŻADNYCH Backupów, ze 100% ochrony danych… ALE NIE TESTOWAŁEM, NIE RYZYKOWAŁEM…

Testowałem tylko zmiana rozmiaru partycji, po utracie zasilania - 100% danych bez utraty

Sam moment przejścia z zasilania sieciowego na bateryjne może zakłócić tak wrażliwą operację. 

 

Ja się przejechałem na tym programie, więc nie mam zaufania. 

wg mnie każde oprogramowanie PARAGON albo ABELSoft jest  do niczego i na pewno nie użyje już żadnego… utrata danych gwarantowana!

 

 

Korzystam z innych programów

ja używałem do tego paragon i było ok, już używałem wielu ich narzędzi i problemów nie miałem nigdy

bart86 - Pragon nie wspiera w pełni mojego dysku 3TB dlatego pojawił się “RZADKI błąd”(NIE OBSLUGIWANY WYJĄTEK) -