Czy wysłać ponownie sitemap?

Witam

Zmieniłem trochę tytuł i opis strony www, a także dodałem słowa kluczowe dla wyszukiwarek Yahoo i Bing,

Proszę powiedzieć, czy w związku z tym, należy teraz wygenerować NOWĄ mapę sitemap? i ponownie przesłać ją na serwer?

A jeśli tak, to czy - przed wygenerowaniem nowej sitemap - należy usunąć “starą” mapę?

Dodam jeszcze ze strona istnieje zaledwie 1 tydzień, i po przesłaniu sitemap dnia 12 lutego (w Narzędziach dla Webmasterów) została “zauważona” przez Google dzisiaj rano :slight_smile:

Ale w ogóle nie reaguje na słowa kluczowe wpisywane w Google, NIE widać jej w czeluściach Internetu,

Gdyby trzeba było, to nowy sitemap, mogę wygenerować za pomocą strony:

http://www.g-sitemap-generator.com/free

help

Jeśli linki się nie zmieniły nie musisz generować nowej mapy serwisu.

Zrób przekierowanie 301 na jedną domenę tak aby domena.pl kierowało na www.domena.pl

W HTML zmień lub dodaj

<meta name="robots" content="index,follow" />meta name="revisit-after" content="7 days" / [/code]
Robot powinien ją odwiedzać w tym przypadku co 7 dni.

W pliku robots.txt
[code]User-agent: *

Allow: /




Jeśli nie chcesz aby jakiś adresy nie były skanowane to dodaj w robots.txt

Disallow: /admin/

Disallow: /jakiś-inny-link

Dziękuję za poradę.

Sprawa sitemapy (częściowo) rozwiązała się sama, ponieważ zauważyłem, że program którego używam do budowy strony www, sam wygenerował nową sitemap.xml i wysłał ją na serwer,

Piszę że " częściowo", bo w Narzędziach Webmasterów Google , widnieją sprzeczne informacje:

Mianowicie, w zakładce " Optymalizacja" >> " Mapy witryn" widnieje informacja: zaindeksowano: 10stron

a - o dziwo - w zakładce " Stan indeksowania" widnieje informacja: zaindeksowano łącznie: 0 stron ,

widnieje też komunikat że " wyszukiwane hasła" = 0

Dodam, że wczoraj zgłosiłem stronę do katalogu stron: “WP”

pozdrawiam

To znaczy że masz 10 stron, ale Google jeszcze nie przeskanowało twojej strony.

Czym tworzysz strony i w jakiej technologii?

Do stworzenia tej strony dostałem w prezencie program - kreator stron www - o nazwie: “WebsiteX5 Evolution 9”

to bardzo prosty program, dla osób które nie wiele wiedzą o HTML, czyli dla mnie,

Dodane 20.02.2013 (Śr) 13:33

Czy ktoś wie, jak długo - po zgłoszeniu strony www do Google - czeka się na to, by Google " przeskanowało" stronę?

Czekam już 8 dni

Adres strony: http://www.jacht-czarter.eu

proszę o info