Czy wystarczy sam Nod32?

Powiem prosto z mostu, czy aby dobrze chronic komputer wystarczy sam NOD32 czy potrzeba jeszcze jakieś oprogramowanie ? Jeśli tak to powiedzcie mi jakie. Z góry dzięki za rady

Oczywiście, że nie :!:

Do pełnej ochrony komputera musi być też firewall (np. ZoneAlarm, WindowsFirewall) i program antispyware (Windows Defender, AdAware, ale NOD32 już jest).

musi być firewall np Zone Alarm, SpyBot Search&Destroy, Spyware Blaster no i oczywiście przgladarka :-o czyli Opera 8)

potrzebujesz jeszcze Firewalla

poczytaj

http://www.matousec.com/projects/window … ls-ratings

Windowsowy nie jest zbyt bezpieczny delikatnie mówiąc

jeszcze skanowanie od czasu do czasu lub w przypaku podejrzenie infekcji Spybot, Ad-Aware, AVG Antispyware i nie powinieneś mieć problemów

wg mnie te testy to jakaś lipa. Jakaś fikcja stworzona przez świeżo rozwijające się firmy w celu zmylenia klienta bo nie wierzę, że Zone Alarm wypadł tak nisko skoro na wiarygodnych testach wypada w czołówce :wink:

wielki dzięki za szybkie odpowiedzi. :mrgreen:

Chcesz antywirusa czy firewalla ? Jeśli chcesz jedno i drugie zakup lub przetestuj Kaspersky Internet Security

Jako firewalla proponuję comodo firewall pro(jest za free) ja mam go i noda i nie mam żadnych problemów

ja mam noda32 + zapore + win defendera i tez nic nie łapie

NOD32 + COMODO BOClean

I wszystko elegancko gra!

Wiarygodne to tylko te testy w których ZA wypada dobrze tak ? :stuck_out_tongue:

Słabo w tym teście na wyciek danych wypada tylko darmowa wersja ZA,co nie dziwne.

Gdyby to była lipa,zostałoby to wykryte b.szybko , a jak jesteś takim fachowcem to sam możesz sprawdzić ,na stronie jest podana metodologia jaką robiono testy

:smiley:

Czy Comodo blokuje reklamy na stronach www (podobnie jak KIS)?

Nie ,można tą opcję wyłączyć

P.S Kaspersky mocno nie zamula kompa

Koniecznie jeszcze firewall i jakaś przeglondarka polecam operę:)

NOD32 + WindowsFirewall + AdAware