Czy wystarczy sam router?

Witam! Ostatnio kupilem sobie laptopa i chce do niego założyć internet za pomoca router’a ale nie wiem czy wystarczy sam router czy potrzebne bd jeszcze jakies inne urzadzenia. W komputerze posiadam karte Planet 802.11g Wireless PCI Card WL-8310. I wlasnie w tej karcie mam inna koncówke. A gosć w sklepie powiedzial ze wyjdzie mnie to jakies 300zł bo potzrebny jeszcze jakis odbiornik. Prosze o pomoc :slight_smile:

Router jest albo bezprzewodowy i trzeba mieć odbiornik w komputerze, albo przewodowy i potrzebna jest karta sieciowa, która powinna być zamontowana.

Obiornik czyli w Laptopie ? nobo jak znalesc taki ruter z taka koncówka ? bo z tego co wiem to router podłacza sie pod kabel internetowy i on rozsyła internet?

Jak masz kartę wifi to starczy kupić tylko router bezprzewodowy . Skąd masz internet ? Nie wiem czy będzie potrzebny router z modemem adsl czy bez .

Podaj jak wygląda twoje wejście niewiem zabardzo o czym mówisz.

Mowa jest o internecie bezprzewodowym, skoro 300zł i mowa o odbiorniku to na pewno jest już bezprzewodowy.

Ostatnio podłączałem koleżanke to kupiłem TP-link 501G na APC(odbieranie) i Tp-Link 543G na rozsyłanie, Yaga 19dbi+10m kabla=60zł i ogólnie wyniosło.

210zł bo na miejscu kupowałem, wziołem 240zł ogólnie, tam jedna dziurka w drewnie(stary dość dom) i nie wiem jak to się nazywa bo miałem pod gwoździk/śrubkę żeby ładnie było położone.

Oczywiście robota admina w wiekszej sieci by była raczej drożej liczona, tak jak tutaj jakie 300zł zależne od tego ile by wziął to jakie sprzęty Ci wrzuci.