Czy wzmacniacz 2x15W TDA7297 będzie dobry do kolumn Philips FWB MC50/00 2x25W


(Zuberator) #1

Witam.

Jak do widocznych goldpinów przylutować złącze RCA lub kabel jack?

TDA7297_pro1.jpg

Pozdrawiam.


(Bowjan) #2

Gdzie na tej fotce są piny do lutowania ?


(Drobok) #3

Popraw tytuł tematu na konkretny - mówiący o problemie. Zrobisz to korzystając z opcji edytuj w poście otwierającym temat.


(przemek7525) #4

Przecież na płytce jest chyba widoczne gniazdo wejściowe jack 3.5mm…


(maker3) #5

To chyba jest zasilanie, a nie Jack.

Nie trzeba nic lutować. Kable głośnikowe przykręcasz tymi śrubkami w środku zielonego. A jak już musisz mieć gniazda, to chyba najprościej zrobić jakieś na kablu tzn. przykręcasz 10 cm kabla, a z drugiej strony dajesz żeński RCA.


(Zuberator) #6

Tak zrobię,


(przemek7525) #7

Cóż, na poprzedniej wersji zdjęcia ciężko było ocenić, czy to gniazdo zasilania, czy jack (brak opisów).

Głośniki podłączasz pod to, co na zdjęciu jest opisane jako Left/Right Channel. Pod to żadne złącza jack nie są potrzebne, po prostu chwytasz kable śrubkami.

Źródło sygnału podpinasz pod piny Audio Input. Tutaj (jeżeli byś chciał podpiąć przewód np. z wtykami jack) musiałbyś wiedzieć, która z żył sygnałowych jest masą (podłączasz pod pin oznaczony GND), która jest kanałem lewym, a która prawym (podłączasz pod piny IN1 i IN2).

Ewentualnie możesz też pod to przygotować kawałek kabelka z gniazdem jack.

 

W jakiejś instrukcji (lub czymś podobnym) powinno być opisane, który IN jest dla którego kanału, oraz które złącze głośnikowe jest minusem, a które plusem.


(Bowjan) #8

Widoczne na drugiej wersji fotki piny nie są do lutowania ! To są elementy wtyku często stosowane w urzadzeniach audio. Próba ich lutowania może się skończyc stopieniem plastikowych elementów izolacyjnych ( czarnych ) przy samej płytce .