Czy x86 odpali ARM

Hej.

(Przepraszam jeśli nie ten dział. Niestety jestem tu pierwszy raz bo z tego co zauważylem lepiej traktujecie noobów niz np. Na elektrodzie :slight_smile: )

Więc do tematu:
Sprawa jest niby prosta, jednak troche zmieszana. Mam mikro komputer na intelu który przypomina mocno raspberry pi. Ba! Nawet na podstawie tego procka tworzono alternatywy malinki. Jest to Atom x5-z8350. Chciałem stworzyć na podstawie tej maszynki urządzenie do obsługi android auto w samochodzie. Mam raspbbery jednak jest troche za stare i mam problem zeby nowsze wersje crankshafta opaliły na tym.

Pytanie brzmi tak:
Czy jest szansa na odpalenie crankshafta na tej płytce?
Czy bedzie trzeba zrobić jakiś port duży bo w końcu crank jest pod arm, a moja płytka to x86?

Jeżeli taka opcja nie wypali to może znacie lepsze pomysły na takie urządzenie do nawigacji oraz słuchania muzyki głownie z youtube music?

Apka musi byc mega lekka bo zalezy mi na dobrej responsywności oraz łatwa w uruchomieniu. Android auto ma to do siebie ze podłaczamy jeden kabelek i wszystko najważniejsze co w telefonie to mamy na wyswietlaczu :smiley: Nie chce sie bawić w udostępnianie internetu z telefonu lub dopłacanie 10zł miesiecznie za 10gb internetu w samochodzie.
Proszę o wasparcie co da sie z tym zrobić :))

Ja bym sprawdził, czy nie ruszy Android w Trybie LiveCD, wtedy będziesz móg sprawdzić i w sumie korzystać już też. :wink: Android-x86 9.0-r2 - dobreprogramy

Hej. Dzieki za odpowiedź. Jak najbardziej jest to super opcja bo wiecej możliwości specjalny sprzęt fajny, ale niestety problem pojawia sie z internetem. Musiałbym go udostępniać z telefonu lub ustawić sobie modem w samochodzie :confused:

Jeśli kod został skompilowany pod konkretną architekturę, to go nie uruchomisz na innej. Tak samo jest, gdy skompilujesz kod pod konkretny procesor x86, pod innym procesrorem x86 nie uruchomisz systemu.

1 polubienie