Czy Xfce jest dalej rozwijane?

Witam, czy jest prawdą że Xfce umiera? Od dwóch lat nie było aktualizowane. Przeczytałem gdzieś, że powoli projekt zostaje porzucony. Czy jest sens pchać się w to środowisko jeszcze? Jak myślicie?

Twój wybór.W Linuxie nie ma,że musisz,w Linuxie możesz jak chcesz.Zawsze możesz zainstalować coś innego.

1 polubienie

XFCE jest b. dobre, szczególnie pod słabsze notebooki.
Fakt nie aktualizowane dosyć dawno, ale w gruncie rzeczy używa aplikacji opartych o GTK+, a te z kolei są aktualizowane.
Chyba prawie wszystkie popularne dystrybucje wydają swój desktop z tym środowiskiem, więc wątpię, że szybko je porzucą.
Środowisko zawsze możesz zmienić jak uznasz, że Ci nie wystarcza do wygodnej pracy.
Możesz mieć też kilka środowisk graficznych zainstalowanych i przełączać się pomiędzy nimi przy logowaniu.

https://git.xfce.org/?s=idle

Ostatnie zmiany - 6 godzin temu :slight_smile:

2 polubienia

Poprawki i drobne zmiany jak już.
Samo środowisko jest od dłuższego czasu w wersji 4.12

Proszę bardzo, oto stan prac nad 4.14: https://wiki.xfce.org/releng/4.14/roadmap

2 polubienia

Niedawno zainstalowałem najnowszego Minta z XFCE i jestem bardzo zadowolony.

XFCE chyba od zawsze miało to do siebie, że rozwijało się w niezbyt szybkim tempie. Ale nadal bez zmian jest wydawany wraz z nowymi wersjami popularnych distro i wszystko działa.

Wydaje mi się, że pogłoski o rzekomej śmierci tego środowiska są przesadzone

Jest rozwijane - a nawet zaczęło przeżywać swoją drugą młodość po premierze Gnome 3, ze względu na swoje podobieństwo do Gnome 2.

1 polubienie

Witaj
Linux który miałem od początku miał Xface i spodobało mi się te GUI , prosty start , theme również na ekranie logowania, zmiany kursora i ikon w opcjach, dodatkowe tapety, teraz na ich stronie widzę że dodają kolejne zmiany.
Lxce jest najgorsze.
Jeśli masz trochę więcej ramu ściągnij z repozytorium Cinamon niedawno ostatnia aktualizacja.
Podoba mi się w tym nowoczesny wygląd rozbudowany start menu , wigety na pulpit a kolejne pluginy dodatkowe w miare potrzeb do pobrania w opcjach.
Mam nadzieje że tobie/wam również.
Łatwo się pobiera powłoki nauczyłem się załapałem za 3 razem.

NIE WARTO INSTALOWAĆ WIĘCEJ NIŻ DWA Gui DO WYBORU bo system może się posypać lub zwyczajnie system zwolni (zawsze pyta i wymienia jakie pliki zostaną zastąpione, a że Expertem nie jestem potestowałem wszystkie możliwe, usunołem potem zostawiałem Xfce i ten dostał po tyłku ogółem błędy wyświetlania pulpitu - poszedł reinstal zostały dwa podstawowe polubione).
Ps.dodatkowym bajerem co warto to theme z repozytorium do GRUB 2.