Czy XP będzie w miarę dobrze chodził na takim kompie?

Witam.

Pytanie brzmi: czy na poniższej konfiguracji będzie przyzwoicie działał Windows XP Home Edition? Nie oczekuje oczywiście cudów, ale czy nie będzie masakry?

Oto konfiguracja:

płyta główna: Asus P3B-F

procesor: Pentium III 450Mhz

twardy dysk: Maxtor 40GB ATA

grafika: ATI Radeon 9200 SE 128MB

jakaś badziewna karta dźwiękowa

pamięć: 4x256MB PC100 = 1GB SDRAM

napęd: nagrywarka CD/DVD ATA

450MHz to bardzo mało, instalowałbym 98SE, ewentualnie 2000, na XP to jednak za mało…

[-X będzie chodził w miarę dobrze! nie będzie demonem szybkości ale pracować się da

Hmm, pracowałem na zegarze 1,2GHz i powiem, że już muliło…

julek94, masz jakieś doświadczenie z takimi zegarami i XP?

tak “użerałem” się u znajomego z takim samym procesorem, do tego 256 ramu, karta 64! nawet w starsze gry (Gothic 1 i Twierdza Crusaders itp) dało się pograć

a co do mulenia do zależy do czego ma służyć komputer

Mogę go podkręcić do 500Mhz.

Poza tym wymagania dla XP to:

Minimalne

Procesor Pentium/AMD 233 MHz lub szybszy

64 MB Pamięci RAM

1,5 GB wolnego miejsca na dysku

Zalecane

Procesor Pentium/AMD 300 MHz lub szybszy

128 MB Pamięci RAM lub więcej

2 GB wolnego miejsca lub więcej na dysku

Używałem XP na takim procesorze, tylko z 256 mb ramu i chodził przyzwoicie.

No to jestem pocieszony :slight_smile: Z 1GB Ramu to już w ogóle będzie nieźle.

Kumpel pracuje na XP z takim sprzętem:

Procek: Intel Pentium II 450mhz( OC 502mhz )

Pamięć: 384mb SD RAM 133mhz

Chodzi mu to znośnie

Ja przez 3 lata śmigałem na takim sprzęcie:

AMD Duron 850mhz

384mb SD Ram 133mhz

GeForce Mx 400/440 64mb

XP chodził bardzo dobrze, spokojnie korzystałem z dobrodziejstw internetu, gg, foobara itd :slight_smile:

Nie zastanawiaj się i instaluj XP. 98 czy tam 2000 to przedpotopowe systemy.

Dodane 27.05.2009 (Śr) 21:45

u mnie w budzie na 450MHZ, 256 RAM, i grafice zintegrowanej 8mb chodzi w miarę ładnie XP.

Dzięki za tak liczne odpowiedzi :wink:

Będzie XP ^^

tylko nie instaluj SP3 kuzyn ma starego pentiuma III 1,2ghz 256ram i z sp3 muli

Wystarczy SP2 i powyłączać zbędne usługi i animacje i będzie chodził. Ratuje cię RAM :wink:

Będzie chodził,tu główne znaczenie ma pamięć,od min 512 MB jest sens instalować XP,przy 1 GB będzie wymiatał,komp zapewne do starszych gier i internetu

Jak chcesz żeby Ci XP chodził znacznie szybciej, co jest odczuwalne zwłaszcza na słabym komputerze, możesz zbędne komponenty wywalić z płytki instalacyjnej programem nLite + wykonać przyzwoitą optymalizacje również w tym programie.

Podaję również konfiguracje optymalnych ustawień (wywalonych komponentów, optymalizacji), które możesz usunąć w tym programie:

http://wrzucacz.pl/file/7061243457496

Mam nadzieję że okażą się przydatne.

Wczytujesz je po skopiowaniu przez program zawartości płytki z windowsem XP na dysk.

Dokładnie przejrzyj wszystkie ustawienia!

Dodatkowo instrukcje do programu masz tu:

http://www.purepc.pl/node/881

A ja XP Pro. uzywalem na : Celeron,300 MHz Ram:96 MB Grafika: Nvidia Geforce 2 32 MB Dysk: 2,5 GB i działał w MIARE dobrze. Ale zamulał przy otworzeniu 3 okienek.

Komp głównie do internetu.

Dzięki raz jeszcze za rady :wink:

Ja do przedwczoraj miałem XP na prawie identycznym kompie. Zamulał i strasznie mielił dyskiem, ale dało się go obsługiwać.

Pamiętaj tylko, żeby nie próbować tam instalować GG 8, a nawet 7 (instaluj GG6 - jest na dp, albo jakiegoś alternatywnego lekkiego klienta, np. Kadu, GGLite). Antywirusa - z darmowych Avirę. Office 97 chodzi bez problemu, 2003 też w miarę dobrze, ale 2007 także nie próbowałbym na tym odpalać. Przeglądarka - Opera.

Poza tym wykonaj optymalizację systemu, powyrzucaj to co niepotrzebne (np. Windows Messenger).

Dołozył bym ram,bo to jest właśnie przyczyna zamulania,jeśli to komp głównie do internetu postawiłbym na jakąś okrojoną dystrybucje Linuxa,przy XP warunkiem jest dołożenie 512 MB ramu,dopiero wtedy można myśleć o nowszych programach,w XP będziesz miał pół funkcji wyłączonych z powodu niedoboru pamięci

Nie będzie żadnych problemów. Ja tego posta piszę z kompa Pentium II 350Mhz 288mb ram i nic mi nie zamula, wszystko chodzi całkiem przyzwoicie. Do internetu super :smiley: Mam tylko włączony styl klasyczny i to była jedyna zmiana której dokonałem aby poprawić sprawność systemu :slight_smile: