Czy XP zainstaluje sie bez prpblemu po VISCIE?

tak jak w temacie mam zamiar zainstalować VISTE !a mam teraz XP i tu moje pytanie czy po instalacji VISTY będę mógł bez problemu zainstalować XP?

zainstalować będziesz mógł oczywiście na inne partycji niż vista

tyle że gdy instalujesz pierw vistę a potem XP to po instalacji XP vista stanie się nie widoczna podczas startu komputera …

trzeba będzie przywrócić bootloader visty

http://support.microsoft.com/kb/919529

ale ja nie chcę mieć VISTY i Xp RAZEM!!tylko mam XP chcę z niego zrezygnować na rzecz VISTY i jeśli mi się nie spodoba to czy bez problemu będę mógł wrócić na XP?

Będziesz musiał po prostu sformatować partycję z vistą i zainstalować na niej xp, a jak chcesz znowu wrócić do visty to formatujesz partycję z xp i instalujesz na niej viste. :slight_smile:

czyli normalnie.a nie będzie wałków że dysk nie będzie widziany przez któryś system?

U mnie wszystko było widziane, po prostu bootujesz z płytki xp, usuwasz i formatujesz partycje z vistą i instalujesz xp i tyle. :slight_smile:

a ach no to dzięki za pomoc .pozdro!

Jeżeli tracisz dostęp do visty, to użyj programu EasyBCD

i po kłopocie. Możesz zainstalować sobie Vistę, a jak zechcesz to doinstalujesz sobie XP (na innej partycji, potem będziesz mógł go wywalić, a visty już nie będziesz musiał instalować).

Ale jak nie chcesz mieć dwóch OS na jednym kompie, to problemów raczej nie będzie. Raczej, gdyż jeżeli będziesz miał dane na innej partycji to po zmianie OS, trzeba będzie przywrócić dostęp do niektórych katalogów, gdyż możesz komunikat o braku dostępu. Trzeba będzie je przejąć na własność.