Czy z 1 formularza php mozna dodac dane do 2 tabel

Witam

mam pytanie jak mogę z 1 strony formularza dodawać dane do bazy danych mysql do 2 różnych tabel?

zaznaczam tylko że : 1 połowa formularza dotyczy 1 tabeli a 2 połowa dotyczy 2 tabeli.

czy jesli zastosuje 2 przyciski ,wyslij’ po 1 połowie i na końcu formularza uzyskam taki efekt?

Ważne ze nie za każdym razem chce dodawać dane do 1 tabeli.

Czy jeśli nie będzie nic w 1 części formularza nie doda mi nic?

Przy wysłaniu jednego formularza strona zostanie przeładowana (gdyż nie mówimy o zastosowaniu ajax’a), więc stosowanie 2 formularzy na jednej stronie mija się z celem. Równie dobrze możesz wszystko zawrzeć w jednym formularzu, a otrzymane dane validować i dodać to tabel (przecież nie jesteś ograniczony do jednego zapytania mysql).

nie bardzo kumam ?

moze prosciej powiem formularz z autorem i ksiazka 1 wprowadzam autora a kilka razy ksiazke. mam do tego 1 formularz.

czy musze tworzyc 2 formularze?

Jeden formularz będzie wygodniejszy, potem już za pomocą php wysyłasz z określonych pól formularza gdzie co ma trafić.

Oczywiście można zrobić dwa formularze na stronie i będzie to działać równie dobrze co przy jednym.

jeszcze raz zapytam bo dalej nie wiem jak mam zrobić?

zapytam jeszcze raz mam formularz

formularz

okienko do wprowadzenia zmiennej np imie ma byc wtabeli 1

okienko do wprowadzenia zmiennej np tytul ma byc w tabeli 2

przycisk wyslij i skrypt wpisz dane imie do tab 1 i tytul do tab 2

czy jak wpisze w okienko tytuł ktory ma byc w 2 tabeli a 1 okienko bedzie wolne bez wpisu czy po wysłaniu bedzie zapis tez pusty do tabeli 1?

tego bym nie chciał.

Dajesz warunek że jeżeli w polu jest coś wpisane to wysyła do bazy.

if ($_POST["nazwa pola"]) {

wysyłasz do bazy

}

dla pewności można policzyć znaki w danym polu ( strlen ), jeżeli ma np. więcej niż 5 znaków to wysyłasz do bazy. ---------------- Jeżeli dwa formularze będą miały oddzielny przyciski wyślij (inaczej nazwane) to nie ma prawa wysłać się z dwóch formularzy jednocześnie.

if (isset($_POST["nazwa przycisku, name"])) {

kod

}

S U P E R

o to mi właśnie chodziło będę działać .

czy jeśli bym miał problem z implementacja kodu pomożesz?

daj zna c na mmkw@wp.pl

dzięki

wolał bym zastosować 2 przyciski na stronie.

dzięki

marek