Czy z dyskiem jest źle?

Witam !
Zauważyłem taki błąd w swoim dysku.
Czy z dyskiem jest coś nie tak lub mam się czegoś obawiać ?
Czy taki bład może sie pojawic po złym wyłączeniu komputera (Wyrzucenie korków od prądu) ?
Dysk to Toshiba P300 1TB.

Dysk do śmieci.

To możliwe. Sam kiedyś tak miałem. Zrób jak najszybciej kopie danych.

Ile taki dysk moze jeszcze działać ?

Ten dysk już nie działa prawidłowo, więc pytanie jest bezzasadne :wink:
Badsectory mogą teraz lecieć lawinowo, a może być chwile spokój. W każdym razie dysk już niegodny zaufania i nadaje się do wymiany.

Może działać wiele lat albo przy następnym uruchomieniu już nie wstanie.P300 to może jeszcze na gwarancji masz ?. Zrób kopię najważniejszych danych. Dysk uywany 1 TB kosztuje 50-60 zł

Janusze serwisówi pewnie zaraz zaproponują cudowne softy do regeneracji bad sektorów. Każdy błąd smart kwalifikuje dysk do wymiany.

W takim razie dysk nadaje się tylko do wymiany.

kurcze dysk ma cos około 3 miesiecy

Jak masz jeszcze dysk na gwarancji czy komputer jak był w zestawie ten dysk to wymienią.

Na czas działania elektroniki nie masz wpływu. Jeden podziała 30 lat a drugi padnie na drugi dzień.

Ja tylko dla formalności: 3 miesiące od zakupu w sklepie, czy 3 miesiace od zakupu w sklepie na Allegro?

Moja rada jak przedmówców: SZYBKO ZGRYWAJ najważniejsze dane i REKLAMUJ. Ten dysk to bomba i może dzisiaj, jutro lub za rok wykorkować. :wink:

kupowałem rok temu we wrzesniu cały komputer w xkomie z moich czesci ze złozeniem i poszedł na gwarancje i dali nowy dysk 3 miesiace temu wiec gwarancje jeszcze mam.

No to odsyłaj ten dysk i nie kombinuj, tylko mówię dane zabezpiecz.
Pytanie tylko czy uznają, bo wywalone korki, to trochę nie wina sprzętu. :wink:

Nie wyobrażam sobie jakby mógł powstać bad sector przez nagłą utratę zasilania. Prędzej przez wstrząsy podczas pracy - nie wiem, czy SMART rejestruje takie zdarzenia, ale wtedy byłoby ich chyba więcej.
Moim zdaniem serwis nie powinien robić problemów z reklamacją.

ps.
Test prędkości nie ma żadnego znaczenia.


a o tym co myślicie ?

Myślimy, że jest gorzej niż myśleliśmy :joy:

Nie dawaj więcej raportów, to nie ma sensu.

NIE RÓB.
Czy dotarła do Ciebie informacja, że dysk może umrzec w dowolnym momencie, a każda, bezsensowna operacja przybliżą Ciebie do utraty danych?

Twoim priorytetem nie jest wklejanie raportów pokazujących, że masz trupa, ale natychmiastowe przegranie danych. Na emaila/dysk google/usb.

Dysk jest do reklamacji i setki raportów nic nie zmienią.

ok dzięki.