Czy z dysku zewnętrznego da się zrobić dysk wewnętrzny?

Czy z dysku zewnętrznego da się zrobić dysk wewnętrzny? Chodzi mi o to, że mam 3 dyski zewnętrzne i nie chce kupować nowego wewnętrznego dysku, a prawdopodobnie będę składał stary komp. Czy da się tak zrobić, że PC nie będzie miał dysku wew. tylko dysk zewnętrzny na USB - na którym będzie system operacyjny?

Czasem dyski zewnętrzne to tylko obudowa a w środku jest zwykły dysk 3,5 albo 2,5 cala.

Albo pomyśl o śledziu USB, który wkładasz w slot PCI i wewnątrz obudowy masz złącza USB do wykorzystania.

Wyjmowanie z obudowy dysku zewnętrznego raczej nie wchodzi w grę. To już wolę kupić dysk wewnętrzny. Tylko po prostu kombinuję, bo nie chcę wydawać kasy :).

Czyli ten dysk zewnętrzny musiałby być wpięty w płytę główną, a przez zwykłe USB (panel przedni obudowy) nie da się?

Da sie przez kabel USB ale nie da się wtedy zrobić go jako systemowego. I w tym przypadku jaka różnica czy wsadzisz go do obudowy czy będzie leżał na zewnątrz. Bez sensu.

Mi właśnie chodzi o to, aby dysk zewnętrzny zrobić jako systemowy dysk czyli trzeba podłączyć do płyty głównej.

edit:

znalazłem w sieci "

więc raczej ten pomysł odpada i kupię dysk wewnętrzny :slight_smile:

Obciążają i dodatkowo jest problem, bo Windows w czasie instalacji wyłącza na chwilę magistralę USB.