Czy z internetu można pobrać legalny system Windows Xp?

Cześć mam pytanie czy można pobrać legalny system Windows Xp z internetu jeśli tak to z jakiej strony?

trzeba posiadać licencję aby mieć oryginalny system napewno takiego z internetu nie ściągniesz

Nie ma takiej mozliwosci , tez sie tym interseowalem bo mam starego della d620 i chcialem wgrac xp ale wgram ubuntu , MICROSOFT NIGDY NIE SPRZEDAWAL CYFROWEJ WERSJI XP dlatego legalnie nie mozna wogole sciagnac xp z sieci , nowsze systemy tak ale nie xp. Kazda wersje jaka sciagniesz nawet bez klucza lub wpisujac swoj bedzie nielegalna.

pete1 na forum piszemy w języku polskim, więc uzupełnij swój post o polskie znaki.

W przeciwnym razie trafi on do Kosza.

Dowód na oryginalność to

 

  1. Umowa licencyjna, (jeżeli została dostarczona w formie papierowej);

  2. Certyfikat autentyczności COA;

  3. Oryginalny nośnik np http://www.servcom.com.pl/foto/ref/8.jpg ;

  4. Oryginalny podręcznik użytkownika, (jeżeli został dostarczony łącznie z oprogramowaniem).

  5. Naklejka

 

Dodatkowym dokumentem mogącym świadczyć o legalności oprogramowania jest dokument zakupu (faktura,

rachunek, paragon, umowa kupna-sprzedaży, itp.).

W przypadku oprogramowania OEM certyfikat autentyczności COA jest niezbędny, niezależnie od pozostałych

elementów.

Zalecamy posiadanie minimum 2 - 3 z wymienionych wyżej atrybutów legalności. Jeżeli z jakichkolwiek

przyczyn użytkownik nie posiada minimum dokumentacji wymienionej powyżej, wówczas każdy przypadek

analizowany jest indywidualnie, przez organy do tego uprawnione na podstawie towarzyszących mu

okoliczności. Dotyczy to wyłącznie licencji pojedynczych - FPP i OEM.

 

Najwyżej coś taniej na allegro itp kupisz 

Tak.

 

O ile jest się subskrybentem MSDN lub posiada dostęp do podobnej usługi, np. DreamSpark.

By legalnie korzystać z Windowsa dostępnego na DreamSparku trzeba posiadać licencję na dowolną edycję Windows. To działa na zasadzie upgrade bądź downgrade.

A na Allegro prawdopodobnie drogi taki system.No to nic dowiedziałem się o co pytałem.

Na ceneo bodajże lukałem windows 7 na 3 licencje 150 zł, wersja oem jest tańsza od pudełkowej zdaje się.

To, że wersja OEM jest tańsza od pudełkowej, to zrozumiałe.

 

Teoretycznie licencja OEM jest nierozerwalnie związana z danym komputerem i nie można jej sprzedawać osobno. Wygląda jednak na to, że takie zapisy licencji są w UE nielegalne:

http://forum.dobreprogramy.pl/temat/461110-przeniesienie-windows-8-z-kompa-na-laptopa-czy-to-legalne/#entry2967448

System ok ale inne oprogramowanie np nero?

Nie ma znaczenia, czy to system, czy inne oprogramowanie. Wspomniany w tamtym wątku wyrok Trybunału Sprawiedliwości UE dotyczył firmy Oracle, która systemów operacyjnych nie produkuje (specjalizuje się w oprogramowaniu bazodanowym).

 

Czyli wyglądałoby na to, że jeśli masz licencję na Nero, wolno ci ją odsprzedać bez względu na zdanie producenta.

 

Jeśli się mylę, niech ktoś to wyjaśni.