Czy z moim dyskiem przenośnym jest wszystko ok?

Dzień Dobry :slight_smile:

 

Długo zastanawiałem się gdzie zwrócić się o pomoc i po mojej dogłębnej analizie stwierdzam że Wy jesteście chyba największymi profesjonalistami. ale do rzeczy - sprawa wygląda tak:

Dnia 17.03.2014 roku zakupiłem dysk przenośny Seagate 3,5" 2TB pojemności. Dysk ma służyć do ważnych danych, które przerzucam dla ich bezpieczeństwa, ale przez rok nie czułem potrzeby jego używania więc praktycznie przez ten czas dysk przeleżał bezpiecznie w barku.

Przyszło co do czego i trzeba go użyć, no ale ja jestem osobą która dmucha na zimnę więc przed wgrywaniem postanowiłem sprawdzić S.M.A.R.T. dysku i wyszło takie coś:

 

 

 

Zdaję sobie sprawę co oznaczają poszczególnie odczyty S.M.A.R.T. (który jest krytyczny a który nie), ale mimo woli chciałbym żeby rzucił na to okiem większy specjalista.

Słyszałem kiedyś, że niektóre dyski Seagate mogą kłamać jeśli chodzi o S.M.A.R.T. Dysk poza tym jednym razem nie był ani razu podłączany, ani razu nie spadł itp.

 

Także podsumowując: Został mi niecały rok gwarancji na ten dysk, dlatego chcę żeby państwo zerkneli na te odczyty i pomogli mi podjąć decyzję czy można na ten dysk bez obawy wgrać ważne dane czy też lepiej by było gdybym oddał go na gwarancję :slight_smile:

 

Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi i rady :wink:

                                                    Pozdrawiam Państwa Bardzo Serdecznie

 

PS: Przepraszam za to że ten obrazek jest trochę duży ale bardzo się spieszyłem tworząc ten temat.

Dysk jest OK

Dysk jest SPRAWNY. Polecam tylko jeśli tego nie robisz - przy odłączaniu go od USB kompa, użyć ikonki “bezpiecznego usuwania sprzętu” wybierając tam “Wysuń” i nazwę Twojego dysku.

Neko888, od kiedy to w naszym języku każdy wyraz piszemy z wielkiej litry? Wyedytuj temat i popraw co trzeba.

Jak się u was edytuje temat. Pracowałem na tego typu forum ale nie mogę znaleźć tego  “edytuj temat”  :slight_smile:

Poradnik zakładania i edycji tematu (punkt 6).

Czas minął.

Oki, już poprawiłem :wink:

 

Panowie IPSEN oraz  Tomi915 mówią że jest wszysko ok, czyli rozumiem że z wartością 01 jest wszystko w porządku tak? :slight_smile:

 

Tak w przypadku dysków Seagate.

No dobrze to w takim razie zaufam państwu i spróbuję wgrać tam dane ^^.

 

Można zamknąć temat (chyba że ktoś jeszcze ma ochotę się wypowiedzieć) :slight_smile:

W przypadku Seagate SMART jest najbardziej zasyfiony, bo wypisuje setki błędów, które nie mają wpływu na jego pracę. Taki zepsuty licznik.

 

A polecałby Pan mi jeszcze sprawdzić HD Tune’m?