Czy z tą baterią Macbooka Pro M1 jest coś nie tak?

Cześć,

Od roku mam Macbooka M1 2020. Kupiony od firmy jako leasingowy. Ściągnąłem teraz Coconut Battery i wyniki są nieco dziwne. Laptopy, które mają po 500 cykli i 4 lata potrafią mieć ponad 90% sprawności baterii, a tutaj po 2 latach i 47 cyklach jest 86%.

Używam laptopa w domu, więc jest non stop na kablu - o „zdrowie” baterii dba system Mac OS, który sam co jakiś czas wstrzymuje ładowanie mimo kabla, aby się rozładował i nie pozwala ładować ponad 80% oraz ja sam go czasami rozładowuje do 20%). Nie wiem, jaka sprawność była w dniu zakupu. Dobrze, gdyby dało się sprawdzić oryginalność baterii. Jak jest w Waszych laptopach z baterią?

Pozdrawiam

Baterie się starzeją.
Z biegiem czasu tracą na pojemności (jest to element eksploatacyjny jak opony w samochodzie) . Jeśli od nowości (od momentu pierwszego wypakowania z pudła) jest poniżej 100% żywotności można uważać za uszkodzoną.
Firmy które handlują notebookami dają zazwyczaj 3-6 miesięcy gwarancji (jest to w opisie).
Możesz spróbować reklamować komputer z tytułu niezgodności towaru z umową, ale będzie to trudne udowodnienia że jest uszkodzony.
Status baterii masz na Good (dobry).

Ja w moim macu mam 100% i jest tak od nowości.

Pozdrawiam