Czy zaaktualizuję Vistę do 8.1 z posiadanym kluczem?


(KORAR) #1

Witam!

Mam laptopa, a nim fabrycznie wgrana była Vista. Oczywiście naklejka z kluczem wciąż widnieje na spodzie. Moje pytanie jest następujące. Czy kupując upgrade do Windows 8 wystarczy podać klucz z naklejki czy system musi być wgrany na laptopie - co moim zdaniem jest mało możliwe. Pozdrawiam!


(Wajdzik) #2

Z tego co pamietam musi by wgrany system. 


(mktos) #3

Windows 8 po podaniu klucza “upgrade” będzie sprawdzał, czy na dysku jest zainstalowany już jakiś system Windows (dowolny!). Nie musi nawet działać (bo aktualizacji i tak się nie da wykonać).

Alternatywnie, da się również zainstalować Windows z kluczem UPG “na czysto”, ale wymaga to troszkę kombinowania.


(KORAR) #4

Jeśli byle jaki windows to znaczy że nie muszę go przed upgradem aktywować? Tzn. kod z visty będę musiał podać jako klucz upgrade?


(Miciu1) #5

Aktualizator sam sprawdza klucz w systemie (na którym odpalasz aktualizator), a potem na pocztę którą podajesz w aktualizatorze, przychodzi klucz do nowego systemu (W8).


(mktos) #6

Klucza z Visty nie podasz jako klucza do Windows 8, bo nie zadziała. Instalator Windows 8 uruchomiony z płyty (nie wewnątrz innego systemu) nie sprawdza, czy system jest aktywowany, sprawdza tylko, czy on tam jest :wink:

Klucz do Windows 8 będziesz miał oddzielny, dostępny po zakupie.