Czy zadziala lapek bez wiatraczka?

(Cbool33) #1

pytanie jak w temacie, tzn czy bez podlaczonego wiatraczka(lub ze spalonym jak kto woli) laptop ruszy czy nie bedzie zadnej reakcji?? gdyz mam tu lapka w ktorym padł wiatraczek Tzn sie spalił i jestem ciekaw czy to od tego nie startuje czy cos jeszcze mi padlo po zalaniu go (btw juz po zalaniu wyczyszczony na błysk spirytem ;d)

(Kamil Jack) #2

Uruchomi się tylko że po pewnym czasie bez chłodzenia mogą ulec zniszczeniu(przegrzaniu) podzespoły t.j procesor itp...

(dark__jedi) #3

Wiatrak na procesorze? Oczywiście, że ruszy... ale może ugotować się proc, przyczyna jest gdzie indziej.

Kwestie suszenia sprzętu zalanego wodą nie raz byłą omawiana na tym forum.

(Cbool33) #4

100% ?

a nie jest tak że jak nie wykryje wiatraczka to nie rusza wogóle? bo w pc tak mialem na plycie asrock ze jak nie podlaczylem w fan1 wtyczki to nie wstawał komp moze jednak jest jakis czujnik??

dodam ze lapek msi

(Hitm3n) #5

Wszystko zależy w takim wypadku od producenta układów. Może być, że kiedy wiatraczek nie jest podłączony to komp się nie uruchamia jako zabezpieczenie podzespołów przed spaleniem.

Nie wiem, jak to jest w wypadku laptopów, ale po co próbować, ryzykując przy tym spalenie sprzętu ? :?

(892ugbwl8ik9zlxm97wz) #6

Mój lapek Asus rusza bez wiatraczka ,ale po pewnym czasie się wyłącza,gdy procesor osiągnie określoną temperaturę,ponieważ w biosie jest zabezpieczenie przed spaleniem

(Lrys1) #7

Kiedyś widziałem film na YT co się stanie gdy radiator wyciągniemy od proca, FPS'y spadają a z proca dym się ulatnia, Intel bardziej jest wytrzymalszy a AMD nie :smiley: