Czy zadziala lapek bez wiatraczka?

pytanie jak w temacie, tzn czy bez podlaczonego wiatraczka(lub ze spalonym jak kto woli) laptop ruszy czy nie bedzie zadnej reakcji?? gdyz mam tu lapka w ktorym padł wiatraczek Tzn sie spalił i jestem ciekaw czy to od tego nie startuje czy cos jeszcze mi padlo po zalaniu go (btw juz po zalaniu wyczyszczony na błysk spirytem ;d)

Uruchomi się tylko że po pewnym czasie bez chłodzenia mogą ulec zniszczeniu(przegrzaniu) podzespoły t.j procesor itp…

Wiatrak na procesorze? Oczywiście, że ruszy… ale może ugotować się proc, przyczyna jest gdzie indziej.

Kwestie suszenia sprzętu zalanego wodą nie raz byłą omawiana na tym forum.

100% ?

a nie jest tak że jak nie wykryje wiatraczka to nie rusza wogóle? bo w pc tak mialem na plycie asrock ze jak nie podlaczylem w fan1 wtyczki to nie wstawał komp moze jednak jest jakis czujnik??

dodam ze lapek msi

Wszystko zależy w takim wypadku od producenta układów. Może być, że kiedy wiatraczek nie jest podłączony to komp się nie uruchamia jako zabezpieczenie podzespołów przed spaleniem.

Nie wiem, jak to jest w wypadku laptopów, ale po co próbować, ryzykując przy tym spalenie sprzętu ? :?

Mój lapek Asus rusza bez wiatraczka ,ale po pewnym czasie się wyłącza,gdy procesor osiągnie określoną temperaturę,ponieważ w biosie jest zabezpieczenie przed spaleniem

Kiedyś widziałem film na YT co się stanie gdy radiator wyciągniemy od proca, FPS’y spadają a z proca dym się ulatnia, Intel bardziej jest wytrzymalszy a AMD nie :smiley: