Czy zainstaluję Windows 7 na takim kompie?

Witam

Chciałbym się dowiedzieć, czy da się zainstalować Windowsa 7 i czy będzie on poprawnie działał na komputerze o parametrach:

  • Procesor Intel Celeron M 430 1,73 GHZ 32-bitowy

  • 1 GB RAM

  • 120 GB HDD

  • Karta graficzna Intel GMA 950

Obecnie jest na nim system Windows XP. Jeśli można nowego Windowsa zainstalować, to którą wersja będzie najlepsza: Starter, Home Basic, Home Premium, Professional czy Ultimate?

Chętnie dowiem się opini osób, które już użytkują Win7 na sprzęcie o podobnych do mojego parametrach.

1GB Ramu to minimum choć są i tacy co korzystają z Win 7 przy 512 MB ramu.Mam lapka o tych samych parametrach i Win 7 Ultimate działa dobrze ale dorzuciłem 1 GB Ramu i komfort pracy się znacznie poprawił.

Witam- można sobie sprawdzić samemu tym programikiem

http://www.dobreprogramy.pl/Windows-7-U … 15011.html

Dodane 09.05.2011 (Pn) 13:36

tutaj troszke o wersji 7mki

http://windows7forum.pl/wersje-windows- … t-126.html

Witaj TURANKANTOR13 w tym wątku. Po “przebojach” z utratą partycji na jednym kompie postanowiłem zrobić też porządki na drugim, takim moim rezerwowym lapku. Ponieważ jest na nim tylko jedna partycja dysku, muszę sobie ją podzilić na dwie (posłużę się chyba programem GParted, z którym jestem już trochę obeznany - dzięki za podesłanie instrukcji :smiley: ). Ponieważ mam możliwość zainstalowania na tym kompie Windowsa 7, to bardzo korci mnie aby tak zrobić i przesiąść się z wysłużonego choć przyjaznego XP na siódemkę. Stąd moje pytanie.

Powiem tak ja mam 7mke 64bity ule no,ale mam zupełnie inne parametry ,także tobie radze sprawdzić tym doradca win7 ,ale myśle że wersja home 32 bity by poszła

Dodane 09.05.2011 (Pn) 13:51

jeszcze coś takiego dożuce

http://windows7forum.pl/minimalne-wymag … -t-24.html

Doradca uaktualnienia systemu Windows nie widzi przeciwskazań do instalacji Windows7. Są tylko drobnostki typu konieczność instalacji niestandardowej, sprawdzenie sterowników do podłączonego urządzenia HP i Bluetooth, oraz info że Outlook Express nie działa pod Win7. Szkoda tylko, że informacja dotyczy ogólnie Win7, a nie jego poszczególnych wersji. Powinno być o.k.

Dodane 09.05.2011 (Pn) 14:23

Zastanawiam się tylko jak nie utracić maili i kontaktów, które mam w Outlook Express.

Na Celeronie Windows będzie Ci mulił niemiłosiernie, będziesz sobie musiał ztweakować ten system wyłączając niepotrzebne usługi. Pamiętaj że minimalny wymagania są do samego systemu, włącz jeszcze coś i leżysz…

jeśli chodzi o Outlook 2003

http://windows7forum.pl/microsoft-offic … -3624.html

natomiast ja polecam

http://www.dobreprogramy.pl/Mozilla-Thu … 13298.html

Sprawdzić nie zaszkodzi i sam się przekonasz - lepszej metody nie ma. Dużo też zależy od tego co robisz na co dzień przy pomocy komputera.

Tak. Chyba się zdecyduję na próbę na zmianę systemu, zwłaszcza, że ten laptop nie jest bardzo obciążany pracą. Może nie będzie się mulił.

jasne,że będzie działać jak vista na takich parametrach u znajomego biega to 7mka tym bardziej :slight_smile:

spokojnie, system bedzie dzialal bez problemow.