Czy zainstaluję Windows XP 64bit posiadając procesor AMD Athlon 64 X2 Dual Core Processor 4400+

Mam takie pytanie do was.

Posiadam procesor

AMD Athlon 64 X2 Dual Core Processor 4000+

 

W niedługim czasie kupuje 4gb ram (łącznie będzie 6) i moje pytanie wygląda następująco : czy jest możliwość zainstalowania wersji 64 bit na tym procesorze ?

 

Zasadniczo tak, jednak jest to nieprzemyślana decyzja.

Poczytaj: http://forum.dobreprogramy.pl/windows-xp-x64-jak-zakupic-klucz-do-tak-starego-systemu-518787t.html

PS. Podaj pozostałe podzespoły - jaka płyta główna i karta graficzna.

Wyżej źle podałem nazwę procesora za co bardzo was przepraszam, poprawnie powinno być tak:

Procesor:

AMD Athlon 64 X2 Dual Core Processor 4400+

Karta graficzna:

Ge Force 210

Pamięc ram (obecnie) 2.73gb mam zamiar dołożyć 4gb

Model systemu:

Typ systemu:

Komputer z procesorem x86

 

 

 

 

 

Procesor, jak wskazuje jego nazwa jest 64-bitowy.

Nie masz za co przepraszać, i tak podtrzymuję swoje zdanie - instalacja XP 64 to nieprzemyślana i bezsensowna decyzja.

XP w wersji 64 bit niemal nie istniał dla rynku konsumenckiego. Instaluj na tym Windows 7 lub nowszy, bo to nie ma sensu. Sprzęt spokojnie na nim pociągnie, bo koledze instalowałem o nawet takiej samej konfiguracji.

Podaj model płyty głównej. Nie wiadomo jak z dostępnością sterowników pod nowsze systemy. 

Dziękuję za odpowiedzi.

Co jesli zainstalowalbym windows 7 64 bit tez nie bedzie problemu mam rozumieć ?

Do użytkownika wyżej

Model płyty głównej:

K8M890-8237A ( nie jestem pewien czy o to chodziło, mam nadzieje ze tak )

Na stronie producenta nie ma sterowników chipsetu pod Windows 7.  Wsparcie kończy się na Vista x64.

http://www.foxconnchannel.com/ProductDetail.aspx?T=Motherboard&U=en-us0000174

http://download.viatech.com/en/support/driversSelect.jsp

Czyli mam rozumieć nie zainstaluje windows 7 64 bit czy się myle ?

Zainstalujesz normalnie. Większość twierdzi, że jak sterowniki nie są podpisane pod Windows 7 to nie ruszy. Siódemka jest na tym samym jądrze co Vista tylko usprawniona po wielu błędach Visty. Więc te sterowniki będą działać. Drugie, że lepiej zawsze szukać po stronie producentów danego układu np. na stronie VIA, audio na stronie realtek itp. Bo te na stronie producenta płyty głównej nigdy nie są uzupełniane i aktualizowane.

Te od chipsetu mogą działać, ale nie muszą. Będziesz musiał to sprawdzić. Z doświadczenia wiem, ze chipsety VIA są kapryśne w kwestii sprzętu i sterowników. 

Mam pewien problem iz nie moge zalogowac sie do biosu. Klawiatura nie dziala w poczatkowym stanie uruchamiania PC . Probowalem z klawiatura ps2 lecz nie dziala… Czy wyciagniecie baterii z plyty pomoze ?

Jak mnie się udało uruchomić Windows 7 z wszystkimi sterownikami na VIA KT600. To jemu miałoby się nie udać?

Spróbuj zresetować BIOS (wyjmij baterię). Bo i tak innej opcji nie masz, a może któreś ustawienie zablokowało dostęp. Pamiętaj, aby klawiaturę PS2 podpinać tylko przy wyłączonym komputerze.

Twój przypadek nie jest żadną regułą. Nie bez przyczyny użyłem określenia “kapryśne”. 

 

Może weź Vistę Businnes 64 bit? Ja mam bardzo podobny sprzęt i właśnie na ten system się decyduje. Dużo się dowiesz czytając temat podany wcześniej.

 

Doszło trochę nowych postów.