Czy zaktualizować bios dla nowej funkcji?

Witam kupiłem płytę główną Gigabyte GA-G31M-ES2L (rev. 2.x) tu jest link do info o niej na stronie producenta

http://www.gigabyte.pl/products/page/mb/ga-g31m-es2l_2x/download/bios

Zawsze staram się aktualizować system sterowniki i programy. Więc pomyślałem że przydałoby się w niej zaktualizować BIOS. Patrząc na Biosy na stronie producenta mam ten przedostatni. Jest nowy i w info co zmienili pisze że “Support new version flash ROM” i nic więcej. Wiem że aktualizacja biosu bywa ryzykowna i mam prośbę o poradę czy dla tej jednej nowej funkcji opłaca się to robić. Zwłaszcza że niewiem co to za funkcja nic w Google nie znalazłem co oznacza “Support new version flash ROM”. Czy ktoś z szanownych forumowiczów mógłby mi wytłumaczyć co to jest i czy opłaca się uaktualniać zwłaszcza że płyta głowna i komputer działają bezproblemowo na aktualnym Biosie.

Aktualizacja płyt od Gigabyte jest łatwa i mało ryzykowna, pod warunkiem że wgrywasz odpowiedni BIOS oraz że podczas aktualizacji nie padnie Ci komp, czy to z powodu prądu lub innych… bo jak komp Ci padnie podczas wgrywania to kaplica

U Ciebie dodatkowo jest DualBios, czyli jak coś pójdzie nie tak to masz jeszcze drugi bios którym możesz dysponować… Chcesz to aktualizuj, trudności ani większego ryzyka nie widzę

Bardzo dziękuje za odpowiedź, chyba raczej sobie to daruje i nie będę aktualizował systemu tylko dla tej funkcji. Niemniej nurtuje mie ciekawość co oznacza Support new version flash ROM co to może być za funcja/zmiana ?

Zazwyczaj u Gigabyte oznacza to że została poprawiona zgodność z najnowszymi wersjami programów aktualizujących BIOS (w tym przypadku - poprawili funkcję Q-Flash). Biorąc pod uwagę małe prawdopodobieństwo że do tej płyty pojawią się jakieś kolejne wersje BIOSu - można tą aktualizację mówiąc kolokwialnie - olać.