Czy zaktualizować bios dla nowej funkcji?

(Zdzislawbr) #1

Witam kupiłem płytę główną Gigabyte GA-G31M-ES2L (rev. 2.x) tu jest link do info o niej na stronie producenta

http://www.gigabyte.pl/products/page/mb/ga-g31m-es2l_2x/download/bios

Zawsze staram się aktualizować system sterowniki i programy. Więc pomyślałem że przydałoby się w niej zaktualizować BIOS. Patrząc na Biosy na stronie producenta mam ten przedostatni. Jest nowy i w info co zmienili pisze że "Support new version flash ROM" i nic więcej. Wiem że aktualizacja biosu bywa ryzykowna i mam prośbę o poradę czy dla tej jednej nowej funkcji opłaca się to robić. Zwłaszcza że niewiem co to za funkcja nic w Google nie znalazłem co oznacza "Support new version flash ROM". Czy ktoś z szanownych forumowiczów mógłby mi wytłumaczyć co to jest i czy opłaca się uaktualniać zwłaszcza że płyta głowna i komputer działają bezproblemowo na aktualnym Biosie.

(system) #2

Aktualizacja płyt od Gigabyte jest łatwa i mało ryzykowna, pod warunkiem że wgrywasz odpowiedni BIOS oraz że podczas aktualizacji nie padnie Ci komp, czy to z powodu prądu lub innych... bo jak komp Ci padnie podczas wgrywania to kaplica

U Ciebie dodatkowo jest DualBios, czyli jak coś pójdzie nie tak to masz jeszcze drugi bios którym możesz dysponować... Chcesz to aktualizuj, trudności ani większego ryzyka nie widzę

(Zdzislawbr) #3

Bardzo dziękuje za odpowiedź, chyba raczej sobie to daruje i nie będę aktualizował systemu tylko dla tej funkcji. Niemniej nurtuje mie ciekawość co oznacza Support new version flash ROM co to może być za funcja/zmiana ?

(Veers) #4

Zazwyczaj u Gigabyte oznacza to że została poprawiona zgodność z najnowszymi wersjami programów aktualizujących BIOS (w tym przypadku - poprawili funkcję Q-Flash). Biorąc pod uwagę małe prawdopodobieństwo że do tej płyty pojawią się jakieś kolejne wersje BIOSu - można tą aktualizację mówiąc kolokwialnie - olać.