Czy zakup klucza do VMware Workstation Pro prze kinguin.net jest legalny?

Cześć wszystkim. Nie jestem w 100% pewny czy mogę działać na tym, ale na stronie kinguin.net znalazłem klucz do VMware Workstation Pro 16 za mega niską cene: https://www.kinguin.net/category/81076/vmware-workstation-16-pro-lifetime-license
Ale nie wiem czy używanie jej nie przyspoży mi jakichś problemów prawnych i czy mogę do zastosowań domowych/naukowych korzystać z niego? Czy lepiej zainwestować te 1000zł na klucz bezpośrednio ze strony producenta?
Co o tym myślicie?

Z góry dzięki za każde info czy mogę bezproblemu korzystać z tego klucza czy też lepiej nie i kupić ze strony producenta :slight_smile:

Udaj się do radcy prawnego specjalizującego się w zagadnieniach prawa autorskiego i własności intelektualnej.

Bardzo szara strefa…

1 polubienie

Trochę podejrzane. Proste pytanie - po co VMware sprzedaje licencję za 1000zł skoro można mieć ją za darmo? 1.65zł to w praktyce za darmo. Ktoś pisze, że klucza nie da się zarejestrować na własnym koncie vmware. Jest to więc pewnie jakiś klucz dla deweloperów/testerów, który wyciekł.

No właśnie. Też tak pomyślałem ale już po fakcie. Klucz działam ale nie chce być zagrożony jakimiś prawnymi aspektami. Jestem w stanie zakupić normalną licencję ale czy przez np jakiś czas mogę korzystaj z tej?

Myślę, że ten klucz nie daje nic więcej, poza możliwością uruchomienia programu.

Więc jeśli korzystam tylko do zastosowań domowych i nie zarabiam nic na tym programie, bo tu chodzi o uczenie się czy testowanie dla Siebie nowych rozwiązań z wykorzystaniem VMów to raczej nie mam się co bać?

Darmowy do zastosowań domowych/niekomercyjnych jest VMware Workstation Player | VMware | PL

Korzystałem z niego wczesniej ale potrzebuje uruchamiać 2 lub więcej maszyn jednocześnie i dlatego potrzebuje wersji Pro

Kupiłem więc „pirata” i teraz staram się jakoś usprawiedliwić.

Najprawdopodobniej jest to pirat a ja jestem osobą, która nie chce łamać przepisów i dlatego jestem w stanie kupić prawilną. Nie to, że chce się jakoś usprawiedliwić tylko pytam czy prawnie mogę tej licencji używać do zastosowań domowych. Dlatego jak mówicie, że na 99% jest to pirat i lepiej nie korzystać to w takim razie usuwam licke i kupuje prawilną wersję. Dzięki za pomoc

Dla świętego spokoju zakupiłem prawdziwą licencje ze strony vmstore.pl, która jest oficjalnym sprzedawcą VMware w Polsce. Wolę mieć czyste sumienie :slight_smile: Dzięki raz jeszcze za wszystkie informacje

Ten temat został automatycznie zamknięty 90 dni po ostatnim wpisie. Tworzenie nowych odpowiedzi nie jest już możliwe.