Czy zamykanie ostatnich aplikacji coś daje?

Czy zamykanie aplikacji tym przyciskiem (załącznik) polepsza żywotność baterii, wydajność telefonu czy pogarsza?

Nie ma to znaczenia.
Kiedyś ubijanie aplikacji w tle, teoretycznie nieco zwiększało szybkość telefonu, ale w dzisiejszych czasach to nie ma znaczenia.
Jak aplikacja działa w tle / tzn jest uśpiona, mniej energii będzie zabierane jeśli do niej wrócisz. Inaczej ma się sprawa gdy uruchamiasz ją od początku.

Ew. możesz ubijać w tle aplikacje tymczasowe, tzn. bankowość, strony internetowe, aparat

1 polubienie

Ubijając aplikacje możesz ewentualnie odzyskać trochę wolnej pamięci RAM. Na moim fonie średnio odzyskuję od 100 do 500MB RAM-u. Zależy ile apek na to „pracowało”.

1 polubienie

Ja myślę, że na Androidzie to zależy od aplikacji i myślę, że sytuacja może mieć wpływ bardziej na baterię niż wydajność, chyba że mówimy o bardzo starych albo mało wydajnych urządzeniach.

1 polubienie

Gdybyś mierzył stoperem, to byś widział różnicę, w praktyce raczej nie da się tego łątwo zmierzyć. Uporczywe zabijanie często otwieranych aplikacji może zwiększyć zużycie a nie zmniejszyć (vide taskkillery za czasów telefonów z <1GB RAM). Możesz profilaktycznie ubić coś cięższego, co nie używasz po zakończeniu np grę, ale z resztą to nie ma sensu.

Sam zabijam wszystkie aplikacje zwykle przed snem.

1 polubienie