Czy zanikający internet to wina routera?

(Agj175) #1

witam,mam internet na łączu telekomunikacji/telefonicznym-NETIA, na routerze non stop zanika,pożyczyłam od kolegi drugi router bo myślałam ze ten jest stary,na drugim to samo.na modemie speed touch thomsona wszystko jest ok,i zastanawiam się co z tym zrobić,czyja to wina,może netia wariuje?

agj175 , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

(DiamondBack) #3

co zanika na routerze?

(Agj175) #4

internet zanika

(DiamondBack) #5

No jeśli masz BSA - czyli neta w Netii ale na łączach TP to po zgłoszeniu awarii będą chcieli Ci zmniejszyć przepustowość. Jaką masz teraz prędkość zamówioną?

(Agj175) #6

1gb

(DiamondBack) #7

Myślę, że możesz powoli rozglądać się za innym dostawcą. Netia wyśle zgłoszenie do TP - a TP zmniejszy neta do 512/256 albo w ogóle wyłączy ci internet powołując się na brak wolnych portów. Możesz zadzwonić na blulajna (infolinia TP) 19393 i zapytać się o możliwie maksymalną prędkość u Ciebie i się na to powoływać gdy będą chcieli zmniejszać przepustowość (+ przedłużenie umowy).

Gdy ten czarny scenariusz się sprawdzi możesz zapytać o dostępność WiMAX - będzie to na pewno lepsze jak zmniejszenie do 512 czy nawet 256

(Agj175) #8

a który dostawca byłby dobry?mieszkam na wsi

(DiamondBack) #9

Jakikolwiek który zagwarantuje Ci internet szybszy jak 1 mega. Więc albo lokalna radiówka albo już pozostać przy Netii/TP