Czy zanikający internet to wina routera?

witam,mam internet na łączu telekomunikacji/telefonicznym-NETIA, na routerze non stop zanika,pożyczyłam od kolegi drugi router bo myślałam ze ten jest stary,na drugim to samo.na modemie speed touch thomsona wszystko jest ok,i zastanawiam się co z tym zrobić,czyja to wina,może netia wariuje?

agj175 , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

co zanika na routerze?

internet zanika

No jeśli masz BSA - czyli neta w Netii ale na łączach TP to po zgłoszeniu awarii będą chcieli Ci zmniejszyć przepustowość. Jaką masz teraz prędkość zamówioną?

1gb

Myślę, że możesz powoli rozglądać się za innym dostawcą. Netia wyśle zgłoszenie do TP - a TP zmniejszy neta do 512/256 albo w ogóle wyłączy ci internet powołując się na brak wolnych portów. Możesz zadzwonić na blulajna (infolinia TP) 19393 i zapytać się o możliwie maksymalną prędkość u Ciebie i się na to powoływać gdy będą chcieli zmniejszać przepustowość (+ przedłużenie umowy).

Gdy ten czarny scenariusz się sprawdzi możesz zapytać o dostępność WiMAX - będzie to na pewno lepsze jak zmniejszenie do 512 czy nawet 256

a który dostawca byłby dobry?mieszkam na wsi

Jakikolwiek który zagwarantuje Ci internet szybszy jak 1 mega. Więc albo lokalna radiówka albo już pozostać przy Netii/TP