Czy zapora w SP2 , Avast/Nod 32 2.5 i microsoft AntiSpyware

Czy zapora w SP2 , Avast/Nod 32 2.5 i microsoft AntiSpyware wystarczą żeby mnie zabezpieczyć??

Tak :slight_smile:

Złączono Posta : 12.11.2005 (Sob) 10:17

Raczej nie.Zainstaluj kerio albo outposta :slight_smile: A reszta jest OK!

A windows jest zła

??

Nie za dobra.Lepszą ochronę zapewnią ci inne firewalle.

No cóż! Ja mam inne zdanie ale dobra. aha i jest jakaś aplikacja do przekierowywania portów??

z tego co podałeś to proponuje Ci zrobić taki zestaw:

albo ten co ja z niego obecnie korzystam (od dobrych miesięcy i jeszcze się nei zawiodłem).

NOD32 + outpost firewall pro 3.0 (z wbudowanym skanerem real time antispyware) i do tego juz nic więcej Ci nie potrzeba

Lub drugi zestaw:

nod32 + microsoft antispyware + darmowy kerio lub outpost 1.0. (zapory w SP2 nikt przy zdrowych zmysłach Ci nie poleci - ona jest raczej dodana dla zaspokojenia ambicji microsoftu niz dobrej ochrony systemu :!: )

tutaj szukał ??

w zupełności tak :wink:

chociaż są lepsze firewalle ale ten jest także ok

A jak chcę przekierować port to jest do tego jakaś aplikacja??

a kolega czytał :

przeczytaj post aju, dał ci linka do tych żeczy, poczytaj

Tak czytałem!! Czyli Firewall w windows Xp SP2 wystarczy? Aha i jakaś aplikacja do blokowania portów!!

http://www.3vnet.pl/modules.php?name=Ne … le&sid=480

http://www.zoom.idg.pl/ftp/pc_3477/Wind … 201.3.html

Tutaj masz aplikacje do blokowania portow(2 linki do tego samego programu-wwdc.exe)

tak wystarczy, wbrew opinion antyfanów microsoftu zapora z sp2 jest wystarczająca do ochrony, chocioaż ma małe możliwości konfiguracji :wink:

A tym programem da się zablokować dowolnne porty??

tak, poczytaj z gogle, dużo ci powie :?

Do szczęścia potrzebny Ci tylko:

Microsoft Baseline Security Analyzer 2.0 ,

robisz scan i to, czego Ci brakuje ściągasz i instalujesz… Jak znasz angielski, to Sobie poradzisz.

Na moje oko brakuje Ci jesszcze:

  • Ad-aware SE Personal

  • RegSupereme - raz na jakiś czas by się czytska rejestru przydała

  • RegScrubXP - patrz wyżej

  • PestPatrol

  • NT Registry Optimizer - warto raz zrobić, może przyspieszyć uruchamianie się PeCeta

  • Microsoft Bootvis - to, co wyżej. Robić zawsze po zmianie / usuwaniu / doinstalowywaniu sterowników

  • jv16 PowerTools - polecam wersję 1.4.1, bo darmowa, raz na jakiś czas usunąć cały syfik. Jak Ci znajdzie syfik to dajesz Wybierz > Wybór specjalny > Pozcyje, które można bezpiecznie usunąć(kolor zielony)

  • Harden-it - zmienia rejestr, tak by było trudniej wykonać atak DoS i DDoS na Twój komputer

  • GFI LANguard Network Security Scanner 6.0 - sprawdza, czy Twój komp jest bezpieczny, czy ma wszystkie łatki, patch’y… Ma tez mase innych opcji… Łatki, aktualizacje na inne programy, porsty otwarte / zamknięte i tak dalej

  • CCleaner - do zacierania śladów

  • Ashampoo WinOptimizer Platinum Suite 2 - do czyszczenia kompa

  • AusLogics BoostSpeed - fajny programik do optymalizacji Windows’a

  • avast! Antivirus - z darmowych AV polecam Ci tego

  • do M AS polecam dodać to - Spybot - Search & Destroy

  • TuneUp Utilities 2006 - super wszechstronny prrogramik do zmienia Windows’a, do oczyszcania go, do przyspieszania, do dostosowywania go do swoich potrzeb