Czy zasilacz 400W wystarczy do nowych GeForce'ów?

Witam Was serdecznie. Mam do Was pytanie. Mojej siostrze karta graficzna się popsuła - ASUS GeForce 8500GT 512MB. To znaczy wyświetla taki obraz:

1358797354281.jpg

Próbowałem zmienić pastę między radiatorem karty a procesorem, ale nie pomogło. I teraz takie moje pytanie. Moja siostra nie chce kupować używanych kart graficznych, ale nową z 2 letnią gwarancją. I czy jej zestaw uciągnie jakąs nową z serii GeForce 9xxx,lub 2xx. Dzięki za pomoc.

Procesor: Intel Core 2 Duo E8400

Płyta główna: Gigabyte GA-EP31-DS3L

Pamięć: A-Data EXTREME DDR2 800+ 4GB

Dysk twardy: SAMSUNG HD502HI 500 GB

Karta graficzna: ASUS GeForce 8500GT 512MB

Zasilacz NoName: 400W

Zasilacz do wymiany.

Ile możesz przeznaczyć na kartę i zasilacz (przydałby się model, otwórz komputer i spisz informacje z zasilacza).

kup gf 9500 lub gf 430 wydajnościowo lepsza do tej uszkodzonej i pobiera tyle samo W, czyli 50

jeżeli od AMD to 6670, jeszcze wydajniejsza i tez pobiera około 50W

zasilacz spokojnie wystarczy nawet do karty z 75 W

Jeśli w BIOSIE masz też artefakty, to masz ten sam problem co wszyscy z tymi kartami. Na szczęście można to naprawić / po “upieczeniu”, karta działa normalnie, u mnie np działa już od 2lat.

Cześć

Pieczenie karty nie zawsze się udaje, a jeśli już to i tak karta z reguły nie działa zbyt długo. Prędzej czy później i tak trzeba ją wymienić. Więc nie jest to remedium na problemy z kartą graficzną.

Moja działa już od dwóch lat, to samo miał mój kolega tylko że inny model i tez już 1,5 roku działa. Po co wydawać, skoro kartę można przywrócić do życia :smiley:

A może by tak 7750, karta jest dość droga, ale bardzo energooszczędna i oferuje rozsądną wydajność.

Chyba że karta ma służyć tylko do wyświetlania pulpitu, wtedy lepiej wziąć najtańszą z 2 letnią gwarancją.

Dzięki za pomoc :slight_smile: Zobaczę chętnie i z ciekawości, z tym piekarnikiem :slight_smile: