Czy zasilacz (530W) podoła? - pytanie

Siemka! Czy ten zasilacz poradzi sobie z kompem?? W przyszłości chcę podkręcić tego procka oraz grafikę i nie wiem czy te 530W styknie. Jak myślicie?

Dysk twardy SATA II Samsung 1TB 7200obr. 32MB

Karta graficzna PCI-E Sapphire Radeon HD5870 1024MB 256 bit

Nagrywarka wewnętrzna DVD Samsung SH-S223B SATA czarny BOX

Obudowa ATX/BTX Chieftec BH-02B-B-B czarna

Pamięć DDRAM3 OCZ 4096MB 1600MHz Platinum CL7 (2x2048)

Płyta główna Socket 1156 Gigabyte GA-P55M-UD2 (P55 2xPCI-E DDR3)

Procesor Core i5 (1156) Intel 750 2.66 GHz 8MB BOX

Zasilacz komputerowy Be Quiet 530W Purepower L7 BOX

Powinien, ale lepiej weź OCZ ModXStream Pro 600W albo Corsair 620W mod.

Ekshibicjencja , mówisz o tym: http://x-kom.pl/index.php?show_prod=36205 ??

OCZYWIŚCIE, ŻE PODOŁA!!

Wcale nie lepiej #-o

skitles01 ,

Ne bardzo widzę zastrzeżenia na niekorzyść tych modeli, więc może się nimi podzielisz zamiast walić się w czerep? :slight_smile: Bo jeżeli chodzi tylko o moc to mówiłem, że BQ wystarcza.

“Ne bardzo widzę zastrzeżenia na niekorzyść tych modeli”

Hmm, może wyższa cena?

Ten zasilacz podoła każdej konfiguracji poza multi-GPU, więc nie masz się co przejmować. W Twoim przypadku cała buda z kręconymi podzespołami w stresie nie pociągnie więcej niż 350W z gniazdka, więc nie ma potrzeby płacić za mocniejsze zasilacze.

BeQuiet jest o wiele cichszy o ModXStream (to na prawdę ruski wentylator) i do Korsarza, sam posiadam jest głośny.

Po drugie BeQuiet jak już Adalbert napisał podoła każdej konfiguracji oprócz multiGPU, po trzecie BeQuiet jest solidniej zrobiony, dobre materiały i trzyma b. dobre napięcia, lepsze niż OCZ i Corsair.

Zestaw z HD5970 OC w stresie bierze 463W, a 2x HD5970 539W. 2x HD5870 to 440W (pclab). Wyższa cena to zawsze minus. Poza tym różnic brak.

Co do głośności… Corsair może się nie spodobać ciszofilom, bo to charakterystyczne brzęczenie poruszone w testach jest niestety prawdą, co właśnie słyszę. Ale nie żeby zaraz “pierdział” czy coś. ModXStream generował tylko 37,9dB (znów się na pclab powołam). Dołożenie kilkudziesięciu zł do zasilacza przy zestawie za 3k raczej nie jest problemem (nie mówię o tym konkretnym przypadku).

HD5970, 2xHD5970 i 2xHD5870 to konfiguracje multiGPU, ale jak widać i z tymi konkretnymi konfiguracjami ten BQ sobie da radę, choć przy 2xHD5970 będzie blisko oficjalnej granicy maksymalnej mocy.

Dalej nie widzę sensu przepłacać…

a ja się powołam na własny słuch

ja również

Czyli reasumując jeśli miałbym 1 x HD5870 i kręciłbym procka do 4.0 GHz to ten Be quiet wy wystarczył?

Tak…

Ok. Dzięki wszystkim za pomoc :slight_smile: