Czy zasilacz da radę z cłodzeniem,procesorem i kartą graficzną?

Witam,

Tak jak w temacie. Mój procesor to nie podkręcony intel core 2 quad q8300, gtx 650 ti boost i chłodzenie fabryczne z intela lecz chcę zmienić na SilentiumPC FERA 2 HE1224 i nie wiem czy zasilacz uciągnie chłodzenie.

Czy zasilacz z delty da radę? Bo na nim mam napisane jakieś max output 400w. Nie wiem o co chodzi. Nie wiem ile watów ma ten zasilacz ale myślę że jest dobry. Dam zdjęcie.I jeszcze jedno, do ilu ghz mógłbym podkręcić procek jak bym miał nowe chłodzenie? Z góry dzięki za odpowiedzi :slight_smile:

delta-gps-400ab-c1-120mm_10310.jpg

Zasilacz nie ma nic wspólnego z chłodzeniem procesora.

Ten zasilacz ma tylko 228 W na liniach 12V, czyli najważniejszych do zasilania procesora i karty graficznej. Z Q8300 + GTX 650 Ti Boost na pewno nie da rady. 

Napisz ile możesz wydać na zakup zasilacza, 

 

Ale ja już mam ten procek i kartę graficzną i jakoś gram normalnie, uciąga więc nie wiem o co ci chodzi. Mnie obchodzi do ilu mogę podkręcić procesora.  Nie mogę kupić nowego zasilacza bo mam tylko 100zł na chłodzenie do procesora.

I nie masz resetów w trakcie grania w wymagające gry? Interesujące.

Widocznie nie obciążasz tego zasilacza na tyle, że jeszcze daje radę. 

Procesora nie podkręcisz przy tym zasilaczu, zapomnij o tym. 

A można byłoby chociaż podkręcić do 3ghz? Czy to nie wykonalne? Co się może stać gdybym to zrobił? Spaliłaby mi się płyta główna czy zasilacz? Wg. enermaxu mój zestaw zużywa 381w lecz musiałem dać 4gb ramu choć na razie mam 3 ponieważ tam nie ma opcji dania 2 kości ramu.

Nie na tym zasilaczu, Nie podałeś także modelu płyty głównej. 

 W najlepszym przypadku będzie dochodziło do ciągłych resetów.

 To są bzdury. Ten zestaw pobierze max 250 W pod maksymalnym obciążeniem. 

Płyta główna to Gigabyte GA-G31M-ES2L. Jak w poniedziałek kupię chłodzenie w komputroniku to zaryzykuje i podkręce procesor, jak będzie reset to zostawie tak jak było.

Zrobisz jak zechcesz. Ostrzeżony zostałeś. 

Moc szczytowa wynosi 228W, a ma on dwie linie jedna 168W, druga 192W. Więc nie rozumiem twojego zdziwienia.

 To jest według Ciebie dużo na ten zestaw?

Podkręciłem mojego i 2 quad q8300 na 3ghz i komputer stabilnie działa żadnych resetów :slight_smile:

Mam identycznego Quada na płycie nForce 790i Ultra, aktualnie na 4,0 GHz i chodzi w miarę stabilnie.

Edit: mam inny zasilacz (OCZ corexstream 500W), swoją drogą polecam go :slight_smile:

“w miarę”?

To jest kwestia jeszcze skorygowania napięć, chłodzenie na procku to Scythe Katana 4. Również RAM mam ustawiony na 2000Mhz z radiatorami i wentylatorami.

No i w sumie mam identyczną kartę graficzną :slight_smile:

Sam siebie oszukujesz czy kogoś innego próbujesz? Niektórzy ludzie jednak trochę się znają. 

Zdecydowanie mocniejszy masz zasilacz (444 W na liniach 12V), więc nie wiem co to ma wspólnego z tym tematem?

 

 Nieprodukowana konstrukcja, nigdy nie grzesząca stabilnością napięć. W dodatku OCZ zbankrutowało jakiś czas temu. 

Odyniec_stary nie wierzysz mi? Chcesz screena? Po prostu ty chyba gorzej się znasz widocznie no jakoś mi wszystko działa a pisałeś że nie da się.