Czy zasilacz da radę?

(Themrlexon) #1

Niedługo planuję zakup R9 270 od MSI link. Moje pytanie to czy zasilacz 450W Delta GPS-450AA-100A da radę obsłużyć tą kartę oraz resztę podzespołów (i5 750 @3,2GhZ, 4GB ram ddr3, płyta główna gigabyte GA-P55M-UD2)? I czy ewentualnie zostałoby trochę mocy abym w przyszłości mógł rozszerzyć ramy do 8GB?

(Michał_misiek) #2

Do wymiany zasilacz, szkoda ryzykować żeby grafa zaraz po podpięciu klękła. 

Zakup jakiegoś markowego zasilacza da Ci spokój na dłuższy czas. 

Pzdr

btw. do poczytania na temat zasilaczy, proszę:

http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1199271.html

(dolar444) #3

Ile autorze bys przeznaczył, pieniedzy na nowy zasilacz ??

(Themrlexon) #4

No to nie wiem czy ty to czytałeś ale wyraźnie w polu "Renomowane marki to:" widnieje firma "Delta", której zasilacz posiadam :slight_smile: Wiedziałem to od początku bardziej chodziło mi o pytanie czy te 450 W starczy :smiley:

(Michał_misiek) #5

Eeeee... mój błąd faktycznie, brzmi na tanią "chinszczyznę" 

jednak stawiałbym tutaj na jakiś bardziej renomowany zasilacz typu - propozycja użytkownika dolar444

choć wygląda nawet nawet, sprawdzisz po zakupie nowej grafiki czy to wszystko uciągnie. 

pozdrawiam :wink:

(Atronics) #6

poradzi sobie :slight_smile:

(CrisPL) #7

Delta robiła zasilacze na bazie Fortrona także nie wiem skąd u was ta niechęć. Ale i tak zmieniłbym na coś mocniejszego, bo mam też Deltę i posiada skromne złącza, a czymś kartę trzeba zasilić.

(Themrlexon) #8

Co do złącz 6 pin to nie ma najmniejszego problemu, bo mój obecny GTS 250 używa nawet dwóch takich :wink: W sumie zastanowię się jeszcze nad kupnem jakiegoś mocniejszego zasilacza, ale to raczej później gdy ewentualnie będę coś jeszcze wymieniał. Dzięki wszystkim za pomoc :smiley:

(bart86) #9

Nie wprowadzajcie kolegi w błąd Delta to są dobre zasilacze, nie ma ich na czarnej liście, a nawet jest to dobra marka tylko że bardziej w serwerach.

Potrzeba zdjęcie tabliczki znamionowej żeby zobaczyć czy zasilacz ma odpowiednią moc na linii 12V

(CrisPL) #10

@up

To akurat można nawet w google znaleźć. Są 2 linie 12v jedna do 150W druga do 180W. A r9 270 pobiera mniej więcej tyle co ma druga linia.

(bart86) #11

to ja bym jednak przetestował kartę na tym zasilaczu powinno być dobrze

(CrisPL) #12

A ja właśnie próbuje powiedzieć, że będzie brakować tej mocy.

(Odyniec_Stary) #13

Pod obciążeniem zabraknie mocy. To nie jest konstrukcja pod wydajne podzespoły.