Czy zasilacz da radę?

Witam

Chciałbym się was poradzić czy zasilacz Chieftec 400W da radę takiej platformie:

Procesor Intel Quad e8400

płyta Gigabyte GA P31 DS3L

Ram 2x 2GB

Karta graficzna Gainward GTX 260

Dysk 1TB Seagate

Jeśli tak, to czy jest możliwe OC procesora? 

Z góry dzięki  za odpowiedź.

Witam

Teoretycznie ruszy, ale może być obciążony do granic możliwości przez kartę graficzną ponieważ w jej przypadku zalecane jest:

GeForce GTX 260 - 38A and a 500W PSU minimum    

Czyli do tej karty powinieneś mieć zasilacz o mocy 500W i linii +12V 38A. Ten Chieftec 400W może działać pod Windowsem ale po uruchomieniu jakiejś gry może wywalać na pulpit lub się spalić.

Podaj dokładne dane z zasilacza ( model ?? ).

https://www.morele.net/zasilacz-chieftec-gpa-400s8-80-400w-bulk-gpa-400s8-397276/

 

Myślę, że nie powinno być problemów - karta ma TDP ~190W, zasilacz ma ~330W. Próbuj, jak nie masz 5-ciu dysków twardych, kilkunastu wentylatorów w obudowie, to nie powinno się nic stać. 

To stara jednostka ( zresztą jak widać po konfiguracji) Mam tylko 1 dysk i nic ponadto. Czyli ogólnie będzie można w coś pograć  czy nie warto ryzykować, bo dalej nie wiem…   Niby mam ten zasilacz na gwarancji.

No tak, sama karta graficzna ciągnąca z zasilacza ok 180W to mały pikuś przy wydajności rzędu 336W na obu liniach +12V. Zasilacz będzie bardzo mocno obciążony na drugiej linii +12V ( która obsługuje nie tylko kartę graficzną, ale również Molex, SATA itp ).

Radzę zmienić kartę graficzną na coś w stylu: Radeon 7750 lub 7770.

Czyli ten zasilacz nie podoła, tak?

Ja bym tego nie testował, bo szybko można tak zajechać ten zasilacz. Elektronika będzie pracować na 100% wydajności, a może nawet więcej. Zawsze stosowałem zasadę że lepiej jak zasilacz ma minimum 10-20% zapasu mocy i wszystkie zestawy komputerowe które złożyłem działają do dzisiaj :wink:

Może popracować ten zestaw kilka tygodni/miesięcy, ale po tym czasie elektronika typu kondensatory, będzie mocno wyeksploatowana i zasilacz padnie. 

http://zapisz.net/view.php?filename=253_wp_20160612_11_57_49_pro.jpg

W sumie ten komputer ma pochodzić około 1 miesiąc max do 2, bo później kupuję nowy sprzęt.

Twój wybór :slight_smile: Padnie czy nie padnie, zobaczymy :slight_smile: