Czy zasilacz firmy Chieftec model CTG-500-80P Bulk da sobie radę z GTX'iem 1060-tką lub odświeżonymi Polarisami : RX 500

(Roman Drobniewski) #1

Opisany jest w tytule: mam do siebie dylemat wyboru karty graficznej i mam z tym problem -znam się na komputerach bardziej tylko karty graficzne jest moim największym problemem jest ich pełno wyboru modeli od budżetowych po wysokiej klasy wydajnościowej i nie mogę się skupić nad jednym jaki wybrać aby miało pełne wsparcie DirecX 12 i Vulkana API obie są niskopoziomowe - to jest dla mnie bardzo potrzebne - niebawem emigruje do Windowsa 10 ze względu na projekty a nie do całkiem gier tylko do pracy z grafiką komputerową i czasami coś pogram tylko Steam i streamować - OBS’em i nagrywać Shadow Play lub ReLive wraz edycją filmów .

I mam pytanie czy ten zasilacz tej firmy da radę udźwignąć roczną kartę graficzną od zielonych: mowa o GTX 1060 6 GB lub odświeżoną wersję Polarisa - RX 500- wiem że ten drugi jest odświeżoną serią RX 400 z podkręconą fabrycznie zegarami i podwyższono TDP - “poboru prądu” i to jest wielki problem z tymi RX’ami - będę musiał tez wymienić za to zasilacz markowy stary - Chieftec na nowy - BeQuieta lub znanej markowe zasilacze oprócz z czarnej listy by pasowało do RX’owi a ten obecny co posiadam śmiga zadowalającym stanie nie chcę wymieniać czyli zostać na tym obecnym do kupna GTX 1060 z zielonymi problemami -sterownikami częściej u mnie zacinają niż innym i symulacje Obliczeń Asynchronicznym przez sterownik nvidii - tu Radeon RX zjada na śniadanie GTX’a serii 1000 tylko średnia półka u mnie interesuję .

mam adres strony sklepu gdzie ten zasilacz był przed laty kupowany i polecany ,a gdzieś indziej złożyłem komputer w Aresie : 6 lat temu - tego właśnie zasilacza w obecnym komputerze posiadam ma już te swoje lata sprawdzony wszędzie a opinie zadowalające nie chcę zmieniać bo jest za dobry - https://www.morele.net/zasilacz-chieftec-ctg-500-80p-bulk-307888/

i jest opisane właśnie tej konstrukcji ze posiada 1x okablowanie 6 - pin i moc całkowitą 400 W i wejściowa aby karta graficzna mogła pobierać od zasilacza - 120 W - OC mnie to nie korci ,nie chcę psuć .

I jest drugi problem dostępnością kart graficznych średniej półki przez kopania kryptowalut nie ma nigdzie znanych sklepach - pytałem się sprzedawcy X-KOM - o GTX’ie 1060-tce i powiedział że ceny kart są zawyżone przez to trzeba czekać aby spadły ceny do końca wakacji kiedy Bitcoiny stracą znaczenie - GTX 1000 i RX 500 - są tylko budżetowe np RX 550 ,RX 560 i wspominany wszędzie i polecany GTX 1050 Ti tylko 4 GB mają u mnie prawa bytu dlatego że 2 GB będą się dławić przez rozdziałkę Full-HD - czy mam czekać do końca Wakacji na wysyp Kart graficznych od zielonych i RX’ów .

Mam obecnie Nvidia GT 630 2 GB VRAM 128 bit od Gigabyte’a nie narzekam:

(tobexor) #2

zasilacz wytrzyma na karty czekaj aż stanieją

(Roman Drobniewski) #3

Dziękuję .

Lepiej zaczekam do końca wakacji możliwe że stanieją i wybiorę odpowiednią pod obecny Komputer kartę graficzna z złączem 6 - pin czy to będzie GTX 1060 6 GB lub RX 570 4 GB wersji mini lub wielka z LED’ami- przesadzam trochę .

PS: rozglądam się na stronie producenta Sapphire rodzinę " Pulse" : http://pulse.sapphiretech.com/en/570-ITX.html - mam na to oku tą kartę graficzną nada się do normalnego Komputera .
PS 2 :Pisze tam konfiguracji tylko Mini - ITX a mam płytę główną Mini -ITX’ową będzie pasować do obudowy wraz kartą graficzną : http://www.coolermaster.com/case/mid-tower/elite-310/ .
PS 3 : Dzisiaj właśnie pojawił się recenzja omawianego modelu podaję :
https://www.youtube.com/watch?v=GVZ-iLKzs9s

lub GTX’a 1060 wersji dwoma wiatrakami od Gigabyte taki sam jak ten odpowiednik ale posiada 8 - pin złącze :ten drugi podobny ale krótszy posiada 6 - pin czyli ten będzie pasować jak ulał . .: https://www.ceneo.pl/46620574#mh=n3e9C8Lg00008gigabyteUfHcSlrn_maYVmRxciNi2SEkyhOQpTqyjy-Xk8y2zzYrRHYfAJfiXCtdjGUvZb7x5lxklyTnYK3ug-u3MJKhKfhwblrssJKBRrRisUccE1OIEjx2rhp5CMz3qux7ZvNpCQnhHO1Q_I259xDY48hJqfZET23Exz0Bp97pJUynsSY7TYL5Pp5p3DnV-LTDAhQO0 : tylko ta cena jakaś jest podejrzana a kosztował kiedyś 1639 złotych , teraz kosztuję normalnie 1235 złotych w ceneo.pl jak rok temu !!! .

zamierzam się do dwóch i zastanawiam się nad wyborem , tylko w tym filmie jest inna dłuższe to i tylko z złącze 8 pin a podobna jest do tej z ceneo tylko krótsze od omawianego.

(Pangrys) #4

Wiem, jestem może nieco skrzywiony ale na wszystkich Bogów nie bierz karty Sapphire. Poszukaj EVGA, MSI, XFX czy Asusa ale omijaj Sapphire.

Zawsze są z nimi problemy i to od kilkunastu lat.

(nietopyrz) #5

Zasilacz da radę. 1060 brałbym JetStreama od Palita, Radeona MSI Gaming (po rejestracji na stronie producenta, 5 lat gwarancji, topowe chłodzenie) lub XFX GTR. Zapomniałeś o najważniejszym, jaką obecnie konfigurację sprzętową, obudowa, procesor, płyta etc.

(Roman Drobniewski) #6

Już podaję.

Obecny Komputer

Procesor : AMD Athlon II x4 630 2.80 Ghz
Pamięc RAM : 8 GB -2x4 GB RAM 1333 Mhz CL 9
karta graficzna : Nvidia GT 630 2 GB VRAM 128 bit
Dysk Toshiba P300 500 GB 7200rpm 3.5 cal
Płyta główna : ASUStek M4A77T
DVD- Sony Opticarc DVD ROM
System - Windows 7 Home Premium x 64 bit .
PSU - Chieftec CTG-500-80P Bulk
Obudowa : Cooler Master Elite 310 .

i w tym roku wymieniam : procesor ,pamięć RAM,kartę graficzną ,płytę główną i dołożę dysk tej samej firmy tyle że większy Toshiba P300 1 TB i system Windows 10 Home x64 bit a później sobie kartę graficzną zakupię jak ceny spadną ,ale co nie zapowiada się tak jak miało być - poczekam na koniec Wakacji.

PS :bez obrazy ale kiedyś miałem Palita GTS 250 1 GB i mi się zepsuła 5 lat temu i dlatego wybiorę lepiej sprawdzonej marki a najlepiej Gigabyte lub ASUS albo od MSI czy mało znanej XFX.

(hyouka) #7

Co do dysku, polecam kupić jeden SSD na system, zauważysz różnicę, Windows nie zacznie zwalniać po kilku miechach, ale dysk HDD na pliki już zwalnia i to widzę, masakra. Czy ja wiem, marka to tylko logo a linia produkcyjna pewnie ta sama.
W kwestii grafiki to na FULL HD 1060 6GB starczy w zupełności, nie było jeszcze gry która by nie poszła, może czasem jest te 59 klatek, ale to na ultra, choćby forza horizon 3, zero cięć.

(nietopyrz) #8

Okay, karta się zmieści. Poczytaj opinie o 1060 Jetstream i 1070 Gamerock, ale jak nie chcesz Palita, to dopłacaj do MSI w wersji Gaming lub Aurosa od Gigabyte. Od MSI z tym chłodzeniem i Radeony 480/580 można brać.

Procesor trzeba wymienić, w związku z nim i większą część kompa.

XFX mało znane. Dobry żart :wink:

Też polecam kupno SSD pod system i ulubione aplikacje. Komfort użytkowania komputera wzrasta niesamowicie.