Czy zasilacz firmy Chieftec model CTG-500-80P Bulk da sobie radę z GTX'iem 1060-tką lub odświeżonymi Polarisami : RX 500

Opisany jest w tytule: mam do siebie dylemat wyboru karty graficznej i mam z tym problem -znam się na komputerach bardziej tylko karty graficzne jest moim największym problemem jest ich pełno wyboru modeli od budżetowych po wysokiej klasy wydajnościowej i nie mogę się skupić nad jednym jaki wybrać aby miało pełne wsparcie DirecX 12 i Vulkana API obie są niskopoziomowe - to jest dla mnie bardzo potrzebne - niebawem emigruje do Windowsa 10 ze względu na projekty a nie do całkiem gier tylko do pracy z grafiką komputerową i czasami coś pogram tylko Steam i streamować - OBS’em i nagrywać Shadow Play lub ReLive wraz edycją filmów .

I mam pytanie czy ten zasilacz tej firmy da radę udźwignąć roczną kartę graficzną od zielonych: mowa o GTX 1060 6 GB lub odświeżoną wersję Polarisa - RX 500- wiem że ten drugi jest odświeżoną serią RX 400 z podkręconą fabrycznie zegarami i podwyższono TDP - “poboru prądu” i to jest wielki problem z tymi RX’ami - będę musiał tez wymienić za to zasilacz markowy stary - Chieftec na nowy - BeQuieta lub znanej markowe zasilacze oprócz z czarnej listy by pasowało do RX’owi a ten obecny co posiadam śmiga zadowalającym stanie nie chcę wymieniać czyli zostać na tym obecnym do kupna GTX 1060 z zielonymi problemami -sterownikami częściej u mnie zacinają niż innym i symulacje Obliczeń Asynchronicznym przez sterownik nvidii - tu Radeon RX zjada na śniadanie GTX’a serii 1000 tylko średnia półka u mnie interesuję .

mam adres strony sklepu gdzie ten zasilacz był przed laty kupowany i polecany ,a gdzieś indziej złożyłem komputer w Aresie : 6 lat temu - tego właśnie zasilacza w obecnym komputerze posiadam ma już te swoje lata sprawdzony wszędzie a opinie zadowalające nie chcę zmieniać bo jest za dobry - https://www.morele.net/zasilacz-chieftec-ctg-500-80p-bulk-307888/

i jest opisane właśnie tej konstrukcji ze posiada 1x okablowanie 6 - pin i moc całkowitą 400 W i wejściowa aby karta graficzna mogła pobierać od zasilacza - 120 W - OC mnie to nie korci ,nie chcę psuć .

I jest drugi problem dostępnością kart graficznych średniej półki przez kopania kryptowalut nie ma nigdzie znanych sklepach - pytałem się sprzedawcy X-KOM - o GTX’ie 1060-tce i powiedział że ceny kart są zawyżone przez to trzeba czekać aby spadły ceny do końca wakacji kiedy Bitcoiny stracą znaczenie - GTX 1000 i RX 500 - są tylko budżetowe np RX 550 ,RX 560 i wspominany wszędzie i polecany GTX 1050 Ti tylko 4 GB mają u mnie prawa bytu dlatego że 2 GB będą się dławić przez rozdziałkę Full-HD - czy mam czekać do końca Wakacji na wysyp Kart graficznych od zielonych i RX’ów .

Mam obecnie Nvidia GT 630 2 GB VRAM 128 bit od Gigabyte’a nie narzekam:

zasilacz wytrzyma na karty czekaj aż stanieją

Dziękuję .

Lepiej zaczekam do końca wakacji możliwe że stanieją i wybiorę odpowiednią pod obecny Komputer kartę graficzna z złączem 6 - pin czy to będzie GTX 1060 6 GB lub RX 570 4 GB wersji mini lub wielka z LED’ami- przesadzam trochę .

PS: rozglądam się na stronie producenta Sapphire rodzinę " Pulse" : http://pulse.sapphiretech.com/en/570-ITX.html - mam na to oku tą kartę graficzną nada się do normalnego Komputera .
PS 2 :Pisze tam konfiguracji tylko Mini - ITX a mam płytę główną Mini -ITX’ową będzie pasować do obudowy wraz kartą graficzną : http://www.coolermaster.com/case/mid-tower/elite-310/ .
PS 3 : Dzisiaj właśnie pojawił się recenzja omawianego modelu podaję :
https://www.youtube.com/watch?v=GVZ-iLKzs9s

lub GTX’a 1060 wersji dwoma wiatrakami od Gigabyte taki sam jak ten odpowiednik ale posiada 8 - pin złącze :ten drugi podobny ale krótszy posiada 6 - pin czyli ten będzie pasować jak ulał . .: https://www.ceneo.pl/46620574#mh=n3e9C8Lg00008gigabyteUfHcSlrn_maYVmRxciNi2SEkyhOQpTqyjy-Xk8y2zzYrRHYfAJfiXCtdjGUvZb7x5lxklyTnYK3ug-u3MJKhKfhwblrssJKBRrRisUccE1OIEjx2rhp5CMz3qux7ZvNpCQnhHO1Q_I259xDY48hJqfZET23Exz0Bp97pJUynsSY7TYL5Pp5p3DnV-LTDAhQO0 : tylko ta cena jakaś jest podejrzana a kosztował kiedyś 1639 złotych , teraz kosztuję normalnie 1235 złotych w ceneo.pl jak rok temu !!! .

zamierzam się do dwóch i zastanawiam się nad wyborem , tylko w tym filmie jest inna dłuższe to i tylko z złącze 8 pin a podobna jest do tej z ceneo tylko krótsze od omawianego.

Wiem, jestem może nieco skrzywiony ale na wszystkich Bogów nie bierz karty Sapphire. Poszukaj EVGA, MSI, XFX czy Asusa ale omijaj Sapphire.

Zawsze są z nimi problemy i to od kilkunastu lat.

Zasilacz da radę. 1060 brałbym JetStreama od Palita, Radeona MSI Gaming (po rejestracji na stronie producenta, 5 lat gwarancji, topowe chłodzenie) lub XFX GTR. Zapomniałeś o najważniejszym, jaką obecnie konfigurację sprzętową, obudowa, procesor, płyta etc.

Już podaję.

Obecny Komputer

Procesor : AMD Athlon II x4 630 2.80 Ghz
Pamięc RAM : 8 GB -2x4 GB RAM 1333 Mhz CL 9
karta graficzna : Nvidia GT 630 2 GB VRAM 128 bit
Dysk Toshiba P300 500 GB 7200rpm 3.5 cal
Płyta główna : ASUStek M4A77T
DVD- Sony Opticarc DVD ROM
System - Windows 7 Home Premium x 64 bit .
PSU - Chieftec CTG-500-80P Bulk
Obudowa : Cooler Master Elite 310 .

i w tym roku wymieniam : procesor ,pamięć RAM,kartę graficzną ,płytę główną i dołożę dysk tej samej firmy tyle że większy Toshiba P300 1 TB i system Windows 10 Home x64 bit a później sobie kartę graficzną zakupię jak ceny spadną ,ale co nie zapowiada się tak jak miało być - poczekam na koniec Wakacji.

PS :bez obrazy ale kiedyś miałem Palita GTS 250 1 GB i mi się zepsuła 5 lat temu i dlatego wybiorę lepiej sprawdzonej marki a najlepiej Gigabyte lub ASUS albo od MSI czy mało znanej XFX.

Co do dysku, polecam kupić jeden SSD na system, zauważysz różnicę, Windows nie zacznie zwalniać po kilku miechach, ale dysk HDD na pliki już zwalnia i to widzę, masakra. Czy ja wiem, marka to tylko logo a linia produkcyjna pewnie ta sama.
W kwestii grafiki to na FULL HD 1060 6GB starczy w zupełności, nie było jeszcze gry która by nie poszła, może czasem jest te 59 klatek, ale to na ultra, choćby forza horizon 3, zero cięć.

Okay, karta się zmieści. Poczytaj opinie o 1060 Jetstream i 1070 Gamerock, ale jak nie chcesz Palita, to dopłacaj do MSI w wersji Gaming lub Aurosa od Gigabyte. Od MSI z tym chłodzeniem i Radeony 480/580 można brać.

Procesor trzeba wymienić, w związku z nim i większą część kompa.

XFX mało znane. Dobry żart :wink:

Też polecam kupno SSD pod system i ulubione aplikacje. Komfort użytkowania komputera wzrasta niesamowicie.