Czy zasilacz HP udźwignie gt430

Zakupiłem kartę używaną Gt430 gigabyte OC 1gb

Wiem wiem, szajs ostry, ale nie używam karty zbytnio do gier.

Na pudełku pisze Minimum 400W or great system power supply (with a minimum 12V current rating of 22A)*

*Minimum system power requirement basen on a PC configured with an Intel Core i7 3.2Ghz processor

Z tego co mi się wydaje chodzi tutaj o to że minimum 400W jeżeli używam core i7 ?

Moj komp

płyta główna Hewlett-Packard HP Compaq dc7800 Convertible Minitower

cpu e4600 2.4ghz x 2

ram 1gb x 4 ddr2

Zasilacz: HP http://www.plugloadsolutions.com/psu_reports/HP-PC6015%20(020G)-365W-Report.pdf

w i7 sprawdzilem jest 130W max a w e4600 65W więc no jest jakaś różnica.

Może nie uciągnąć.

Kumpel kupił w MM cały zestaw komputerowy HP. O dziwo jak rozkręciliśmy kompa po około pół roku by przeczyścić (nie było żadnych plomb gwarancyjnych) siedział oryginalny zasilacz 300 Watt właśnie HP. Przy tym, że musiał ciągnąć 4 rdzenie proca, grafę 1GB, HDD i 4 GB RAM, powiedziałem mu, żeby lepiej uważał, bo to chyba ponury żart. Po jakimś miesiącu kompa oddał na gwarancję, bo zasilacz się zjarał.

Z tego, co widzę, masz zasilacz 365 W. Lepiej dołożyć i kupić zasilacz minimum 500 W, będzie na wszelki wypadek zapas, jakbyś chciał czegoś jeszcze lepszego później. Tylko nie kupuj jakiegoś Tracer czy innego takiego taniego, bo również może Ci się zjarać.

Zasilacz wystarczy, E4600 ma TDP 65W, GT430 ledwo 50W, a w normalnym użytkowaniu wartości maksymalne nie są do osiągnięcia. Dla pewności możesz zrobić zdjęcie tabliczki znamionowej (ew. wyszukać w internecie), tak żeby było widać maksymalną obciążalność linii 12V.

@up, akurat ‘karta 1GB’ niewiele mówi, bo są takie o TDP 20W :wink:

A ja tam mam HP DC DC5750 i jest w nim zasilacz 300W chodzi 4 rok a dźwiga Athlona X2 4800+ 2 dyski wewnątrz i napęd, grafe Radeon HD6570 1GB (low profile), 5GB Ram i jeszcze 2 dyski 2,5" podłączone na USB a jeszcze jeden z przodu czasem. Wcześniej miałem Radka HD4650. I ten zestaw chodzi mi już 4 rok. Więc nie ma jakiejś zasady co do zasilacza. To że ten strzelił mogło byc wynikiem przepięcia na sieci albo użytych słabej jakości elementów co nie wątpił bym skoro był kupiony w markecie. Poza tym obudowy HP mają to do siebie że w niektórych nie da się zamontować “standartowego” zasilacza.

Jak widać nie mam czym się przejmować.

Wszystko jak na razie chodzi elegancko. :wink: