Czy zasilacz może być winowajcą?

(Kopier1qaz51qaz5) #1

Mój stary komputer woln się włącza sprawdzałem dysk i jest zdrowy pamięci sprawdzałem memtestem nie wykrył błędów. Czy winowajcą może być zasilacz qoltec 420w ? Nie mam nigdzie innego zasilacza żeby sprawdzić

Specyfikacja kompa

amd athlon x2 4800

3gb ram ddr2 good ram

dysk 500gb samsung hd502hj

gpu gf8400gs

mobo msi 7309

(Kargulec8) #2

Tego powodem będzie pewnie zaśmiecony, zawirusowany system. Zrób format lub przeskanuj kompa malwarebytes, comodo cleaning essential itp, wyczyść system cclener i Advanced SystemCare Free.

(Pawko86) #3

jeżeli zasilać szwankuje to na pewno dałby jakie objawy np resetowanie się komputera, wyłączanie, bądź uszkodzenie pamięci ram , proponuje aby przeczyścił system programikami np ccleaner,wise cleaner disk, sprawdź ponadto czy masz zainstalowane sterownik szczegolnie do chipsetu a najlepiej jeżeli nie masz jakiż ważnych danych reinstalować system jeżeli długo był używany z czyszczeniem zchodzi niekiedy więcej niż z ponowna instancja i konfiguracja systemu

(Kopier1qaz51qaz5) #4

Zrobiłem to co kazaliście i nadal nic nie pomaga. Mam zainstalowane google chromed, 2 gierki i avg.

Nie mam wirusów, czyściłem rejestr robiłem defragmentacje,

(hirem) #5

Zobacz czy płyta główna ma kondebsatory w dobrym stanie czy nie są wypuchłe. Możesz zainstalować na próbę program do pokazania napięć naprzykład HWMonitor z tym że jak będzie pokazywało napięcia nie w normie to zostaje zmierzyć miernikiem.

(Ja$) #6

Spróbuj przeskanować komputer np.programem Norton Anty Virus z poziomu bootowalnej płyty np. Norton Gohost,

gdyż niektórych wirusów typu stealth (ukrywających się) nie można usunąć skanując kompa z poziomu Windowsa.

Ale po kolei najpierw zaopatrz się w najnowszą bazę (definicje) anty wirusową do Nortona i umieść ją na dysku potem

bootuj kompa z wcześniej wspomnianej płyty i odpal skaner Anty Virusowy wskazując nową bazę, skanuj dysk.

Jeśli to nie pomoże to tylko c:\format i ponowna instalacja Windowsa.