Czy zasilacz może być winowajcą?

Mój stary komputer woln się włącza sprawdzałem dysk i jest zdrowy pamięci sprawdzałem memtestem nie wykrył błędów. Czy winowajcą może być zasilacz qoltec 420w ? Nie mam nigdzie innego zasilacza żeby sprawdzić

Specyfikacja kompa

amd athlon x2 4800

3gb ram ddr2 good ram

dysk 500gb samsung hd502hj

gpu gf8400gs

mobo msi 7309

Tego powodem będzie pewnie zaśmiecony, zawirusowany system. Zrób format lub przeskanuj kompa malwarebytes, comodo cleaning essential itp, wyczyść system cclener i Advanced SystemCare Free.

jeżeli zasilać szwankuje to na pewno dałby jakie objawy np resetowanie się komputera, wyłączanie, bądź uszkodzenie pamięci ram , proponuje aby przeczyścił system programikami np ccleaner,wise cleaner disk, sprawdź ponadto czy masz zainstalowane sterownik szczegolnie do chipsetu a najlepiej jeżeli nie masz jakiż ważnych danych reinstalować system jeżeli długo był używany z czyszczeniem zchodzi niekiedy więcej niż z ponowna instancja i konfiguracja systemu

Zrobiłem to co kazaliście i nadal nic nie pomaga. Mam zainstalowane google chromed, 2 gierki i avg.

Nie mam wirusów, czyściłem rejestr robiłem defragmentacje,

Zobacz czy płyta główna ma kondebsatory w dobrym stanie czy nie są wypuchłe. Możesz zainstalować na próbę program do pokazania napięć naprzykład HWMonitor z tym że jak będzie pokazywało napięcia nie w normie to zostaje zmierzyć miernikiem.

Spróbuj przeskanować komputer np.programem Norton Anty Virus z poziomu bootowalnej płyty np. Norton Gohost,

gdyż niektórych wirusów typu stealth (ukrywających się) nie można usunąć skanując kompa z poziomu Windowsa.

Ale po kolei najpierw zaopatrz się w najnowszą bazę (definicje) anty wirusową do Nortona i umieść ją na dysku potem

bootuj kompa z wcześniej wspomnianej płyty i odpal skaner Anty Virusowy wskazując nową bazę, skanuj dysk.

Jeśli to nie pomoże to tylko c:\format i ponowna instalacja Windowsa.