Czy zasilacz nie spali mi się przy grafice wymagającej więcej Volt

Witam tak jak w temacie pytam się czy nie spali mi się zasilacz przy wymagającej 500 volt grafice. Mam zasilacz około 450 volt. Wszystko podlaczone itd. ale boje się że jak wlacze gry wszystko się spali.

Prosze o szybką odpowiedz

Wat, nie volt.

 

Napisz co to za zasilacz i jaki sprzęt posiadasz. 

A więc tak Najpierw podam sprzęt Procesor : Intel Core i5 - 3470 3.2Ghz 4 rdzenie Grafika : AMD Radeon HD 6700 Series Zasilacz podam za minute 

 

Zasilacz: Modecom Feel III 400 ATX

Dokładny model karty napisz, podałeś serię tylko.

proszę chyba o to chodzi jak nie to proszę  wyjaśnienie

Pod wysokim obciążeniem może mu braknąć mocy lub będzie na styk.

 

Bezpieczniej będzie kupić nowy http://www.skapiec.pl/site/cat/37/comp/5407993

Do takiego procesora i karty graficznej bym radził trochę lepszy zasilacz od tego co podałeś. 

Nie ma potrzeby brać lepszego/mocniejszego zasilacza do tego zestawu.

Ja osobiście 450 Wat mam na swoim trochę słabszym pc. Jemu minimum 500 by się przydało, ale to jest moje zdanie, a każdy ma swoje.

 Osobiście uważam, że nie masz racji. Ten zasilacz poradzi sobie nawet z mocniejszą konfiguracją (408 W na linii 12V).

Nie prowadźmy sporu.

Odpowiadając na pytanie to zasilacz się nie spali na pewno, będzie tylko tak jak odyniec mówi mniej wydajnie chodził.

Nie ma żadnego sporu. Po prostu nie przemyślałeś tego co napisałeś. Kropka.

Kolego, Twój zasilacz Modecom Feel III 400 ATX ma linię +12V o obciążalności TDP 240W, a podzespoły komputera pobierają:

• procesor Intel Core i5 - 3470 3.2Ghz ma TDP 77W,

• Radeon HD 6790 1GB GDDR5 ma TDP 150W,

• pozostałe podzespoły: HDD, Mobo, DDR3, wenylatory itp. około 40W,

Razem 77W+150W+40W=267W czyli jak z obliczenia wynika 267W-240W=27W zasilacz ma “matematyczny” niedobór mocy 27W. W rzeczywistości jest to znacznie więcej, gdyż zasilacz w zależności od jego jakości musi mieć większy lub mniejszy zapas mocy (ok. 30%).

 

Należy pamiętać, że zasilacz osiąga największą sprawność pracując połową swojej mocy, gdyż wtedy jest najcichszy, najbardziej energooszczędny, a w związku z tym najmniej się grzeje. Dlatego “śmiało” kupuj mocniejszy zasilacz, ale oczywiście w granicach zdrowego rozsądku.

 Polecam któryś z nw. niedrogich, wydajnych zasilaczy:

•  Corsair VS 450W (CP-9020049-EU), 1 x 12V(34A), 408W , aktywny PFC*, (specyfikacja)

:heart:  XFX Core 450W (s.PRO), 1 x 12V(34A), 408W , Seasonic, aktywny PFC*, 80+ Bronze, (specyfikacja)

 

Corsair ma 3 lata gwarancji, a XFX 5 lat.


@Ja$

 

TDP =! POBÓR ENERGII! Ale Modecom i tak jest za słaby.

…masz rację, źle użyłem określenia TDP w odniesieniu do zasilacza i karty graficznej. 

 

…powinno być “o obciążalności 240W” i “ma 150W”

Przepraszam za błąd i dziękuję za zwrócenie uwagi.