Czy zasilacz pociągnie tą kartę?

Witam.

Chciałbym się dowiedzieć czy karta graficzna GeForce GTX260 zadziała na zasilaczu 400W?

Z tego co wiem to karta obsługuje technologię HybridPower.

Mój kumpel ma tą właśnie kartę i spokojnie mu chodzi na 450W-owym zasilaczu.

Czy istnieje ryzyko uszkodzenia karty po podłączeniu do 400W-owego zasilaczu?

Dziękuje za wszelką pomoc.

Jaki zasilacz markowy czy no name.Zasilacz zasilaczowi nierówny.

Tak jak kolega wspomniał wyżej podaj markę zasilacza, jak również pełny config kompa, czyli: procek, ram, płyta główna, dysk twardy, obecna grafa, zasilacz. Wtedy odpowiemy na twoje pytanie. :slight_smile:

Zasilacz TRACER 4Life/400HellFire.

Obecna grafa GeForce 8600GT

Procek Amd Athlon X2 64 5000+

Ram 2X DDR2 1024/667 CL5 Kingstone (2X 1GB)

Płyta Główna Gigabyte GA-M52S-S3P

Napęd Samsung DVD-RW x18 SH-S202J

Dysk Twardy Segate Barrcuda 500GB

  • Nieduży czytnik kart.

Zasiłka koniecznie do wymiany (zasilacze Tracera znajdują się na czarnej liście) na np. Amacrox, Chieftec, OCZ, Pentagram, Topower 400/450 W. Jeśli planujesz zakup GF GTX 260 do swojego kompa, to chyba nie jest to dobrym pomysłem. Ta karta jest za mocna dla procka którego posiadasz. Do twojego kompa idealna by była ATI 4670/ GF 9600 GT. Chyba żebyś procka wymienił na bardziej wydajnego to wtedy by można było zastanowić się nad ATI 4850.

Planuje kupno nowej płyty głównej oraz procesora na Intel Core 2 Quad, także ta karta mi sie przyda :wink:

Dodane 21.06.2009 (N) 0:31

Ostatnie pytanie. Czyli http://www.komputronik.pl/Podzespoly_PC/Topower_SilentEZ_400W/pelny,id,60745/ ten zasilacz obsłuży tą kartę??

400W do Quada i GTX 260. Nie wiem czy to jest dobry pomysł. Nawet na markowym zasilaczu. Ja do kompa z podpisu (1) mam mocniejszy. A tego tracera wymień. Nawet teraz jak możesz :stuck_out_tongue:

Ja bym Ci proponował zakup płyty głównej pod platformę AMD, czyli jakieś mobo AM3 i procek Phenom II X3/X4. Byłby dobry ten zasilacz, ale do twojej obecnej konfiguracji, ale jeżeli planujesz modernizację kompa to musisz zakupić najlepiej min 500 W zasilacz.

Dzięki za rade, poszperam na necie o procesorkach AMD, a zasilacz Be-Quiet Dark Power 750W dostanę na urodzinki w październiku, a do tego czasu popykam sobie na tym zasilaczu, w poniedziałek już go kupuje w Komputroniku razem z kartą bo mam Komputronik akurat niedaleko siebie, także podejdę. Dzięki jeszcze raz za pomoc, temat do zamknięcia.

BeQuiet robi bdb zasilacze, ciche itd. ale za nie trzeba trochę kaski wybulić. Myślę żę 550 W ze sporym zapasem starczy i zaoszczędzisz sporo kasy. Pozwoli ci to na spokojną rozbudowę jak i OC.