Czy zasilacz podoła?

Witam zakupiłem sobie zestaw komputerowy do złożenia. Byłem dość w ograniczonym budżecie więc musiałem się ograniczać i teraz mam pytanie. 

Czy mój zasilacz podoła temu zestawu (karcie graficznej). 

Podam wszystkie podzespoły:

  • Płyta główna: ASRock H81M S1150

  • Procesor: Intel i3-4160

  • Karta Graficzna: Gigabyte R9 280 OC 3GB 384bit

  • RAM: 4GB

  • Zasilacz: Corsair VS Series 450W (Bardzo dobry lecz 450W trochę mało, znalazłem gdzieś na stronie że ta karta ma preferowane 600W, a w innych zestawach z nia jest podawany zasilacz o mocy 550W)

 

Co o tym myślicie? Założyłem nowy temat na czysto, w poprzednim Atronics powiedział mi, że wystarczy. Wiec odpowiedź już uzyskałem lecz chciałbym dla pewności jeszcze usłyszeć to od kogoś innego.

Powinien spokojnie dać radę. Karta wymaga dwóch wtyczek 6 i 8 pin - w zestawie pewnie masz przejściówkę z molex.

do Twojego zestawu wystarczy, nie podkręcasz procesora 

 

tutaj masz jak chcesz potwierdzenie od innych :slight_smile:

https://www.youtube.com/watch?v=saDr2o549O8

 

PS.

zaleca się  500-setki ale nie znaczy to iż Twój zasilacz temu nie podoła,będziesz miał jakieś plus minus 70 W zapasu

408 W na linii 12V wystarczy. Ten zestaw pod obciążeniem nawet nie zbliży się do 300 W. 

 

 

Rekomendowane zasilacze zawsze podawane są na wyrost, gdyż dysponują rożna realną mocą maksymalną. 

… a to ci dopiero bomba cyt. " realna moc maksymalna", Moc maksymalna, to moc maksymalna i nie ma realnej i nierealnej. Proszę o uzasadnienie, że ten zestaw nawet nie zbliży się do 300W - chodzi mi żebyś podał maksymalną moc poszczególnych podzespołów, która po z sumowaniu da konkretny wynik. Takie pisanie, że moc nie zbliży się do 300W może zostać odczytana, że zestaw pobiera np. 210W, 230W, a może 290W, a to jest duża różnica.        

Niestety nie jestem w stanie wyliczyc dokładnej wartości na kalkulatorze, jak niektórzy, stąd podaje orientacyjną, na podstawie znajomości poboru energii przez ròżne zestawy.

Realną moc zasilacza odczytujesz w przybliżeniu z maksymalnej wartości dla linii 12 V. Prosta odpowiedz, ale pewnie i tak beda problemy z toba i w tej kwestii.

… według kalkulatora PSU firmy be quiet! Twój komputer przy maksymalnym obciążeniu wszystkich podzespołów będzie pobierał 362W.  

Miniaturka - kliknij aby powiększyć.

calkulator_PSU.jpg

Przy takiej mocy, biorąc pod uwadzę, że największą sprawność zasilacz osiąga, gdy moc jego pracy zawiera się w przedziale 50% - 80% jego maksymalnej mocy. Z tego powodu jasno wynika, że dla Twojej konfiguracji sprzętowej najlepszym wyborem (wydajność/cena) byłby markowy zasilacz o mocy 550W (66%).

Wracając jednak do Twojego pytania, czy zasilacz Corsair VS 450W ma wystarczającą moc, aby zasilić Twój komputer? Odpowiem krótko TAK (80%).

 


Kalkulatory pozwalają wyliczyć orientacyjną moc potrzebną do zasilenia zestawu, nie traktowałbym ich jako ostatecznej wyroczni. Post @Odyniec_Stary leci w kosmos jako nic niewnoszący, @Ja$ i wymieniony już kolega, proszę zachowywać się jak przystało dorosłym, jeżeli chcecie nadal dyskutować to PW, żadnych waszych odpowiedzi w wątku nie oczekuję, jak coś jest do wyjaśnienia to PW.

Ok, dzięki wielkie. Wszystkie części już doszły i komputer złożyłem i wszystko ładnie śmiga :) 

Temat do zamknięcia.