Czy zasilacz poradzi sobie z takim komputerem

(Ma$$ey14) #1

Witam

Chciałbym składać sobie w przyszłości komputer i czy mój 550W Corsair uciągnie taki komputer:

Przewiduje takie parametry:

Procesor:I73770k/FX8350

Grafika:Sapphire :: Radeon HD7970 3072MB 384bit OC Boost

Płyta Główna: Gigabyte :: GA-Q77M-D2H (Q77 2xPCI-E DDR3)

RAM:4GB DDR3

Dysk Twardy:Western Digital WD Blue WD5000AAKX 500GB 3,5'' SATAIII 16MB 7200rpm

Napęd:LG Electronics DVD-RW WEW SATA 24x BULK GH24NS95RBBB

A i chciałbym się zapytać jak to się sprawdza jaki jest potrzebny zasilacz

(adao1003) #2

Powinien wystarczyć, ale lepiej kupić mocniejszy jeśli chcesz robić OC (bo myśle żę chcesz jeżeli kupujesz taka drogą płytę główną).

PS. Kup lepiej 8 GB ramu i dysk 1 TB bo jest tylko troche droższy (chyba 40 zł) a 2x wiecej pamięci.

(Ma$$ey14) #3

Nie chce robić OC XD ja się kieruje czym droższa tym lepsza.A tańsza płyta główna powyżej 300,400zł też da rade?

(system) #4

Ja posługuję się tym: http://www.enermax.outervision.com/PSUEngine

(adao1003) #5

Za 400 zł to już na pewno to większości też płyty do OC. No chyba że chcesz jakaś specialną technologie na tej płycie głównej.

-- Dodane 07.04.2013 (N) 11:35 --

PS. ty chcesz tego tą i7 czy amd?? Bo wiesz że ta płyta obsługuje tylko inleta

(Ma$$ey14) #6

Wiem wiem tylko tak na wasze oko ale bardziej stawiam na intela

(adao1003) #7

To wszystko zależy od budżetu który chcesz przeznaczyć na ten komputer i do czego będzie używał tego kompa?

(Ma$$ey14) #8

gry

(neo10) #9

Zasilacz powinien wystarczyć :slight_smile:

Jak nie planujesz podkręcać bez sensu jest brać płytę za 500zł a nawet wtedy nikt by tej akurat raczej nie wybrał :stuck_out_tongue_winking_eye:

Polecam: MSI B75A-G43 obecnie najbardziej polecana płyta do większości lepszych zestawów nawet z myślą o oc :stuck_out_tongue_winking_eye:

Procesor bierz zdecydowanie intela choć jak nie planujesz oc to wersja z k (odblokowanym mnożnikiem itp) nie jest potrzebna a jak ma to być komputer do gier to wystarczy spokojnie jakiś i5 gdyż żadna gra nie wykorzysta i7 tak naprawdę :wink:

Ram na początek 4GB wystarczy choć do takiego sprzętu zdecydowanie 8GB to minimum

Dysk zmień na WD Blue 1tb WD10EZEX 65mb 7200rpm jedno że niewiele droższy, drugie to wieksza pojemność a trzecie to dużo większa wydajność (prześciga w testach czasem nawet serie black)

Napisz ile masz do wydania to sie wsio policzy może z i5 starczyło by na lepszą grafikę itp :wink:

(Ocxxxx) #10

Zasilacz tak żeby stykło z potencjałem to tak na oko 850W i jeszcze był by zapas no ale 550 też będzie działało ale z OC już przy wyższych wartościach może braknąć..

Co do OC to tak z doświadczenia pomyśl o Mobo Asusa z końcówka PRO płacisz więcej to wiadome, ale większa cena nie bierze się z niczego :slight_smile:

(Ma$$ey14) #11

ale mi się wydaje że 550W na początek starczyć powinno bo ja se stopniowo wymienie jak starczy kasy to też zasilacz narazie dzięki wszystkim wam za info

(adao1003) #12

A jaki dokładnie model tego zasilacza chcesz. Podaj linka

(Ma$$ey14) #13

Ja narazie nie chce żadnego zasilacza ale jak bym miał kupywać to jakiś 1000W

http://www.x-kom.pl/p/29451-zasilacz-ko ... u-box.html

(adao1003) #14

Po co ci taki mocny? Chcesz mieć 3 karty graficzne??

(MrBeckham666) #15

kup jakiegoś XFX albo OCZ spokojnie ci wystarczy chcesz bez sensu przełacać?

jeżeli chodzi ci o gry to bez sensu jest i7;] i5 lepiej wziąść i najwyżej za OC się wziąść.

płyty za 300-400 zł są wystarczające droższe według mnie to strata pieneidzy;]

jak już kupujesz wydajny sprzet to kup sb dysk SSD bo HDD bedzie co go spowalnial:D

zalecam dokupienie dysku SSD to takiego zestawu;]