Czy zasilacz poradzi sobie z takim komputerem

Witam

Chciałbym składać sobie w przyszłości komputer i czy mój 550W Corsair uciągnie taki komputer:

Przewiduje takie parametry:

Procesor:I73770k/FX8350

Grafika:Sapphire :: Radeon HD7970 3072MB 384bit OC Boost

Płyta Główna: Gigabyte :: GA-Q77M-D2H (Q77 2xPCI-E DDR3)

RAM:4GB DDR3

Dysk Twardy:Western Digital WD Blue WD5000AAKX 500GB 3,5’’ SATAIII 16MB 7200rpm

Napęd:LG Electronics DVD-RW WEW SATA 24x BULK GH24NS95RBBB

A i chciałbym się zapytać jak to się sprawdza jaki jest potrzebny zasilacz

Powinien wystarczyć, ale lepiej kupić mocniejszy jeśli chcesz robić OC (bo myśle żę chcesz jeżeli kupujesz taka drogą płytę główną).

PS. Kup lepiej 8 GB ramu i dysk 1 TB bo jest tylko troche droższy (chyba 40 zł) a 2x wiecej pamięci.

Nie chce robić OC XD ja się kieruje czym droższa tym lepsza.A tańsza płyta główna powyżej 300,400zł też da rade?

Ja posługuję się tym: http://www.enermax.outervision.com/PSUEngine

Za 400 zł to już na pewno to większości też płyty do OC. No chyba że chcesz jakaś specialną technologie na tej płycie głównej.

Dodane 07.04.2013 (N) 11:35

PS. ty chcesz tego tą i7 czy amd?? Bo wiesz że ta płyta obsługuje tylko inleta

Wiem wiem tylko tak na wasze oko ale bardziej stawiam na intela

To wszystko zależy od budżetu który chcesz przeznaczyć na ten komputer i do czego będzie używał tego kompa?

gry

Zasilacz powinien wystarczyć :slight_smile:

Jak nie planujesz podkręcać bez sensu jest brać płytę za 500zł a nawet wtedy nikt by tej akurat raczej nie wybrał :stuck_out_tongue_winking_eye:

Polecam: MSI B75A-G43 obecnie najbardziej polecana płyta do większości lepszych zestawów nawet z myślą o oc :stuck_out_tongue_winking_eye:

Procesor bierz zdecydowanie intela choć jak nie planujesz oc to wersja z k (odblokowanym mnożnikiem itp) nie jest potrzebna a jak ma to być komputer do gier to wystarczy spokojnie jakiś i5 gdyż żadna gra nie wykorzysta i7 tak naprawdę :wink:

Ram na początek 4GB wystarczy choć do takiego sprzętu zdecydowanie 8GB to minimum

Dysk zmień na WD Blue 1tb WD10EZEX 65mb 7200rpm jedno że niewiele droższy, drugie to wieksza pojemność a trzecie to dużo większa wydajność (prześciga w testach czasem nawet serie black)

Napisz ile masz do wydania to sie wsio policzy może z i5 starczyło by na lepszą grafikę itp :wink:

Zasilacz tak żeby stykło z potencjałem to tak na oko 850W i jeszcze był by zapas no ale 550 też będzie działało ale z OC już przy wyższych wartościach może braknąć…

Co do OC to tak z doświadczenia pomyśl o Mobo Asusa z końcówka PRO płacisz więcej to wiadome, ale większa cena nie bierze się z niczego :slight_smile:

ale mi się wydaje że 550W na początek starczyć powinno bo ja se stopniowo wymienie jak starczy kasy to też zasilacz narazie dzięki wszystkim wam za info

A jaki dokładnie model tego zasilacza chcesz. Podaj linka

Ja narazie nie chce żadnego zasilacza ale jak bym miał kupywać to jakiś 1000W

http://www.x-kom.pl/p/29451-zasilacz-ko … u-box.html

Po co ci taki mocny? Chcesz mieć 3 karty graficzne??

kup jakiegoś XFX albo OCZ spokojnie ci wystarczy chcesz bez sensu przełacać?

jeżeli chodzi ci o gry to bez sensu jest i7;] i5 lepiej wziąść i najwyżej za OC się wziąść.

płyty za 300-400 zł są wystarczające droższe według mnie to strata pieneidzy;]

jak już kupujesz wydajny sprzet to kup sb dysk SSD bo HDD bedzie co go spowalnial:D

zalecam dokupienie dysku SSD to takiego zestawu;]