Czy zasilacz pozwoli na włożenie gpu

(Unstoppable7) #1

Mam aktualnie grafikę radeon 9200 128 mb, kolega może mi za 10 zł sprzedać asus radeon hd 3450 512 mb ddr2. Teraz pytanie czy zasilacz da radę i czy wszystko będzie dobrze działało z pozostałymi komponentami ?

cpu - intel pentium 4 2.8 ghz

ram - 512 mb

mobo - intel canterwood i875p

psu - modecom feel I 350

(rgabrysiak) #2

Cześć

Na początek pytanie, czy nowa karta też ma złącze AGP?

Po drugie montaż takiej karty w tym komputerze moim zdaniem nie ma sensu. I tak nie wykorzystasz jej potencjału.

A po trzecie przy takiej karcie warto byłoby wymienić zasilacz.

(Unstoppable7) #3

Tak ta karta jest na agp x4 albo x8, czyli nie wykorzystam jej potencjału ? Pomoże mi ona coś wgl w starych grach typu cs ? Bo nie wiem czy jest sens i tak mam możliwość przed zapłatą przetestować. Tylko nie wiem czy zasilacz da rade tej karcie

(rgabrysiak) #4

Cześć

Moim zdaniem zasilacz nadaje się do wymiany.

Sama karta w grach to nie wszystko. Ważne są również pozostałe podzespoły. Twoim problemem jest m.in mała ilość pamięci ram.

(Unstoppable7) #5

Gram w stare gry w których ten ram mi wystarcza, tylko teraz czekam na odpowiedź czy da rade włożyć czy nie. Zasilacza na pewno nie kupie bo za jakiś czas już kupuje nowy pc.

(rgabrysiak) #6

Cześć

Jeżeli obie karty mając złącze AGP to wszystko powinno w teorii działać.

Nie mój sprzęt, nie moja sprawa. Skoro wiesz lepiej to dalszą dyskusję na ten temat uważam za zbędną.

(Arek19700) #7

Zasilacz ci spoko wystarczy , ta karta pobiera tylko 25 W .

http://www.benchmark.pl/komparator-gpu.html

Nie straszcie kolegę . Zawsze tutaj doradzacie wymianę zasilacza na taki z najwyższej półki co czasami jest zbędne . Miałem ten zasilacz i hulał kilka lat bez problemów . Leży na półce , ale jest w pełni sprawny .

(Lewanxd) #8

Za taką cenę brałbym nawet nie patrząc na zapotrzebowanie energii, dobra okazja, zwłaszcza że takie chodzą 5 razy drożej :wink:

(Unstoppable7) #9

A jednak, czyli komponenty raczej nie będą ograniczać jej ? Ogólnie ten znajomy daje mi 1 tydzień na obadanie czy wszystko dobrze i dopiero wtedy mu płacę, więc mogę przetestować. Jedyne co to jedyny problem jaki myślałem, to że zasilacz by nie dał rady. Tam co mi podałeś stronę z tą porównywarką GPU to wychodzi na to ze mój radeon 9200 bierze 30 W, wiec mogę spokojnie brać ?

(Arek19700) #10

Bierz śmiało .