Czy zasilacz starczy do tego komputera

czy zasilacz 250w Fortron starczy do komputera   Płyta główna Asus A7V8X-X  procesor AMD Athlon xp 2500+ podkręcony na 2.2  ram 1gb  grafika FX5200  dysk 80gb i 40gb i napęd 

Nie powinno być problemu. 

piszę tutaj ponieważ nie którzy mi pisali żebym wziął minimum 350w bo 250w będzie za mało  

 

Nie kupuje się już takich zasilaczy, wystarczy, że wymienisz kartę grafiki - bierz Deltę lub Fortrona min 350/400 W.

 

Teraz kosztują grosze.

 

Domyślam się, że ma taki zasilacz. Nie ma sensu inwestować “na zapas”, jak już coś jest w domu :wink:

 

Jeśli ma? to nie ma sensu kupować.

mam bo znalazłem na strychu 2 pudła zasilaczy i w tych pudełkach były same No name  Take Me Mustang FEEL Codogen itp  znalazłem tylko tego Fortrona 250w i Delta 300w   ale delta była uszkodzona  w Fortronie nie było wentylatora dolutowałem go i zasilacz ruszył tylko ma strasznie krótkie kable ATX 20pin  i nie wiem jak je przedłużyć 

Mimo wszystko uważaj, to nie są wybitne jakościowo zasilacze :wink: Co do leżenia na strychu - podłącz np. na początek jakiś tańszy element (DVD), odpal zasilacz na sucho (pinami), daj mu popracować. Nie wiadomo co tam się wydarzyło w elektronice od kurzu, czy wilgoci. Słabej jakości zasilacze impulsowe mają to do siebie, że jak się psują to ostatnim tchnieniem (“pikiem”) mogą pociągnąć za sobą pozostałe elementy.

zasilacz odpaliłem na 3 płytach głównych  testowałem i płyty i zasilacz    podpinałem napędy testowałem  jutro jak kupię kabel to podłącze dyski i spróbuję zainstalować Vistę i wszystkie sterowniki   athlona podkręciłem na bodajże 2,5 ghz i było stabilnie w biosie  zasilacz był stabilny  w biosie pokazywało napięcie 11.90v  jak kupię miernik to sprawdzę jeszcze jakie będzie napięcie   nie powinno spadać po niżej 11.80v ?

Ja bym z Vistą na tym sprzęcie dałbym se spokój bo będzie mulić niemiłosiernie.Jak już ja bym dał na to XPka albo jakiegoś Linuxa.

żadnen windows nie chciał się zainstalować  włączyłem skan MHDD  12.7% skanowania dysku jest 119 bad sectorów  źle ?

Czyli dysk kosz.

 

Wrzuć tu scren  lub zdjęcie z MHDD smart tego dysku.

zostało skanowania 6 minut zaraz wrzucę 

https://zapodaj.net/15bb6d146b85e.jpg.html   Źle to wygląda ?

Zależy co oznacza dla Ciebie “źle wygląda” - moim zdaniem bardzo dobrze wygląda - przynajmniej zauważyłeś, że dysk jest do wyrzucenia zanim zacząłeś na nim trzymać ważne dane.

Czyli kosz.

system się nie chciał zainstalować więc pomyślałem że przeskanuje dysk i jak widać dobrze że to zrobiłem