Czy zasilacz starczy do tego komputera

(tak1) #1

czy zasilacz 250w Fortron starczy do komputera   Płyta główna Asus A7V8X-X  procesor AMD Athlon xp 2500+ podkręcony na 2.2  ram 1gb  grafika FX5200  dysk 80gb i 40gb i napęd 

(bachus) #2

Nie powinno być problemu. 

(tak1) #3

piszę tutaj ponieważ nie którzy mi pisali żebym wziął minimum 350w bo 250w będzie za mało  

(JNJN) #4

Nie kupuje się już takich zasilaczy, wystarczy, że wymienisz kartę grafiki - bierz Deltę lub Fortrona min 350/400 W.

Teraz kosztują grosze.

(bachus) #5

Domyślam się, że ma taki zasilacz. Nie ma sensu inwestować “na zapas”, jak już coś jest w domu :wink:

(JNJN) #6

Jeśli ma? to nie ma sensu kupować.

(tak1) #7

mam bo znalazłem na strychu 2 pudła zasilaczy i w tych pudełkach były same No name  Take Me Mustang FEEL Codogen itp  znalazłem tylko tego Fortrona 250w i Delta 300w   ale delta była uszkodzona  w Fortronie nie było wentylatora dolutowałem go i zasilacz ruszył tylko ma strasznie krótkie kable ATX 20pin  i nie wiem jak je przedłużyć 

(bachus) #8

Mimo wszystko uważaj, to nie są wybitne jakościowo zasilacze :wink: Co do leżenia na strychu - podłącz np. na początek jakiś tańszy element (DVD), odpal zasilacz na sucho (pinami), daj mu popracować. Nie wiadomo co tam się wydarzyło w elektronice od kurzu, czy wilgoci. Słabej jakości zasilacze impulsowe mają to do siebie, że jak się psują to ostatnim tchnieniem (“pikiem”) mogą pociągnąć za sobą pozostałe elementy.

(tak1) #9

zasilacz odpaliłem na 3 płytach głównych  testowałem i płyty i zasilacz    podpinałem napędy testowałem  jutro jak kupię kabel to podłącze dyski i spróbuję zainstalować Vistę i wszystkie sterowniki   athlona podkręciłem na bodajże 2,5 ghz i było stabilnie w biosie  zasilacz był stabilny  w biosie pokazywało napięcie 11.90v  jak kupię miernik to sprawdzę jeszcze jakie będzie napięcie   nie powinno spadać po niżej 11.80v ?

(Marcin1025) #10

Ja bym z Vistą na tym sprzęcie dałbym se spokój bo będzie mulić niemiłosiernie.Jak już ja bym dał na to XPka albo jakiegoś Linuxa.

(tak1) #11

żadnen windows nie chciał się zainstalować  włączyłem skan MHDD  12.7% skanowania dysku jest 119 bad sectorów  źle ?

(JNJN) #12

Czyli dysk kosz.

Wrzuć tu scren  lub zdjęcie z MHDD smart tego dysku.

(tak1) #13

zostało skanowania 6 minut zaraz wrzucę 

https://zapodaj.net/15bb6d146b85e.jpg.html   Źle to wygląda ?

(bachus) #14

Zależy co oznacza dla Ciebie “źle wygląda” - moim zdaniem bardzo dobrze wygląda - przynajmniej zauważyłeś, że dysk jest do wyrzucenia zanim zacząłeś na nim trzymać ważne dane.

(JNJN) #15

Czyli kosz.

(tak1) #16

system się nie chciał zainstalować więc pomyślałem że przeskanuje dysk i jak widać dobrze że to zrobiłem