Czy zasilacz w laptopie może mieć wpływ na "drganie" ekranu?

Hej

Zaobserwowałem że ekran monitora w nowym Asusie F3 “drga”

Jest to delikatne ale uciążliwe i całkiem wyczuwalne.

Zauważyłem też że gdy komputer pracuje na baterii tego problemu nie ma - czy w związku z tym zasilacz może mieć jakiś wpływ na to?

Jak mogę sprawdzić czy wszystko z nim jest ok?

P.S I czy to normalne że po jakimś czasie pracy - zasilacz jest na tyle ciepły że “prawie” nie można go dotknąć?

Dzięki za poświęcony czas

J

Widocznie tak właśnie jest. Skontaktuj się z serwisem Asusa i poproś o wymianę zasilacza

Tak, nagrzewanie się zasilacza jest zjawiskiem normalnym, choć nie powinien się aż tak nagrzewać by nie można go było dotknąć. Reasumująć - kontakt z serwisem niezbędny

Pożyczyłem zasilacz od sąsiada, identyczny model - i masz racje to chyba wina zasilacza, póki co cisza z ekranem a zasilacz ma “normalną” temperaturę.

A jednak po czasie, jest inaczej.

Wszystko jest ok dopóki zasilacz nie nagrzeje, jak zaczyna być ciepły (bardzo ciepły) to wtedy sytuacja z ekranem się powtarza. Sprawdzone na obu zasilaczach.

Gość w serwisie powiedział… w sumie nic nie powiedział i kazał przysłac komputer do nich :confused:

sprawdż jeszcze, czy przez przypadek owo drganie nie występuje wtedy, gdy “potrząsasz” monitorem

/jak zachowuje się podczas pracy na stabilnym podłożu/

Komputer stoi na biurku, tego typu drgania zdecydowanie nie wchodzą w grę.

Na Twoim miejscu sprawdziłbym jeszcze sterowniki do karty graficznej