Czy zasilacz wystarczy do takiej konfiguracji

Witam zamówiłem wczoraj części do upgrade PC oto aktualna konfiguracja

AMD FX-6300 Black Edition

MSI R9 270 2GB GDDR5

8 GB ram jedna kość Integral 1333Mhz i Patriot z radiatorem 1333Mhz

ASRock 960GM-GS3 FX zupdateowany Bios do 1.30

Crosair VS650W wersja EU

i mam pytanie czy płyta pociągnie ten procek (jest na liście obsługiwanych w Biosie 1.30), a także czy Zasilacz to wszystko utrzyma :slight_smile:

Pozdrawiam.

 

zasilacz wystarczy

ale sprzęt nie wiem kto składał bo bym go nawet amatorem nie nazwał

nie daje tak słabego procka pod taką grafikę będzie on ograniczać kartę graficzną czyli w grach będzie mniej fps niż by mogło przy tej karcie

procek jest w wydajności na poziomie starego już kilkuletniego Phenoma x4 965, a to już stara imało wydajna jednostka

każdy procesor i3 a jeszcze bardziej i5 od intela są od niego znacznie lepsze i wymiana go na taki procek się na pewno opłaci skokiem sporej ilości fps przy graniu

i na moją wiedzę na temat grafik jednak bym brał geforca, po ostatniej aktualizacji sterowników sytuacja się poprawiła na korzyść zielonych jeśli chodzi o opłacalność, proponuje GTX760

no amatorem nie jestem :smiley: niestety ograniczony budżet nie pozwala na nową płyte główną i np i5 ale i tak skok wydajności będzie masakryczny ze względu że teraz mam Athlona II X2 i HD6670 :smiley: z tego co widziałem to FX-6300 w grach dużo nie odstaje różnica 2-3 klatek jedynie na benchmarkach wypada znacznie gorzej no i GTX760 jest 200zł droższy :smiley: a o i5 nic nie mówię :smiley:

ja widzę testy na pclab gdzie ten proc odstaje od byle pierwszego i3 o 8fps a to początek im bardziej w górę tym więcej

już bym wolał zmienić płytę i kupić i3 może kiedyś bym dozbierał sprzedał go i kupił i5 bo na tej płycie z szajsu będziesz mógł w przyszłości zmienić dalej na szajs

już od kilku lat intel coraz bardziej ucieka AMD w wydajności i ten trend zostaje po dziś dzień, nikt nie przewiduje że przez najbliższe lata się to by mogło zmienić a wręcz wszystko na korzyść intela

Bla bla bla gadki szmatki. Mówi jak zwykle ten co nigdy nie miał AMD.

Kiedyś może i tak było ale sytuacja się zmieniła każde testy oraz opinie ludzi po przesiedli się na Intela to potwierdzą.

…zasilacz “da radę”, ale szkoda, że nie kupiłeś:

 XFX PRO 550W (P1-550S-XXB9), linia +12V(44A),  528W , aktywny PFC*, Seasonic, 80+ Bronze,

ma wystarczającą moc, więcej zabezpieczeń i dłuższą, pięcioletnią gwarancję.

https://www.youtube.com/watch?v=66BiQsOM9_M

 

Wielka mi różnica.

procesor bomba :slight_smile: mogę polecić wszystko śmiga na ultra detalach i żadnej ścinki w BF4 mam 120FPS :smiley: (1336x768 monitor 18,5" :P) max 35*C a idle 15-20*C na boxowym chłodzeniu   :D CrisPL widzę że mamy taki sam zestaw :smiley: