Czy zasilacz wystarczy do zestawu?

AMD Athlon II x2 250 (2x 3,0 GHz)

GoodRam 2GB 1333 MHz

Karta graficzna - na razie zintegrowana na płycie głównej http://www.foxconnchannel.com/product/m … -us0000491

i teraz pytanie… Czy na razie do tego zestawu wystarczy zasilacz Foxconn 350W ? tak mniej więcej na razie na miesiąc, dwa… ?

Ze spokojem nawet na FEELu pójdzie.

Powinno dać radę ale pozbądź się tego zasilacza w miarę szybko. To urządzenie o mocnej linii 3,3V i 5V co było standardem w czasach Athlonów XP.

Jako tani i dobry zasilacz zastępczy polecam http://allegro.pl/fortron-fsp350-60hlc-350w-hit-gwar24-od-proline-i1525286537.html 2 lata gwarancji. Mocna linia 12V która będzie bardzo przydatna po za kupie mocniejszej karty graficznej.

Ze zintegrowaną kartą graficzną bez problemu powinien ten zasilacz wywiązać się ze swojego zadania przy opisywanej konfiguracji. Gdy dokupisz dedykowaną kartę graficzną to zalecam wymianę zasilacza na coś lepszego.

wiem o tym, że jak kupię kartę to będę musiał dokupić zasilacz :slight_smile: i wybrałem taki:

http://www.ceneo.pl/8457878?se=bjLurX6S … fAodr0dQtQ

Całkiem dobry wybór :smiley:

Co do tego zasilacza, który chcesz kupić to ludzie różnie się o nim wypowiadają. Niby ma certyfikaty i wszystko, ale jednak na forach można przeczytać o nim pewne ale. (np benchmark i purepc) Przemyśl dobrze ten zakup :slight_smile:

W sumie można kupić lepszy/inny/podobny za podobną cenę, ale jest na liście renomowanych :slight_smile: Więc wybór należy do Ciebie :wink:

zauważyłem, że ten zasilacz nie ma przewodu do karty graficznej PCI-E, czy do 150 zł dostanę taki zasilacz z tym przewodem ?

ps. czy jak zasilacz jest z przewodem PCI-E, a karta nie ma tego wejścia to wszystko będzie działało jeśli ten kabel nie zostanie podłączony do karty ?

Producent karty zwykle dorzuca przejściówkę 2x molex => PCI-E 6pin

Wszystko będzie działało

Osobiście najtańszy jaki teraz bym kupił to Integra 400W

http://www.cooling.pl/zasilacz-fractal- … 52442.html

Okablowanie przyzwoite (jest EPS, PCI-E) i długie, z serwisem nie ma problemów i starcza do typowego kompa z zapasem, na pewno konstrukcja pewniejsza od Tacensa który miał parę kiepskich serii, tanie na pewno dobre nie są, budżetowe Fractale Integra są dobrze zrobione i mało awaryjne, 400W mają mocy ciągłej nie szczytowej.

Jak nie będzie to będzie trzeba zamówić, w końcu koszt będzie podchodził pod cenę lepszego zasilacza z takim wtykiem, jak zaczną dochodzić do tego np przedłużacze SATA, to cena w końcu przebije Integrę.

Dodane piątek, 25 marca 2011, 22:14

85+ to pewnie być ściemnianie, nie ma go na oficjalnej liście

http://www.plugloadsolutions.com/80Plus … 210&type=2

http://allegro.pl/ae6-adapter-zasilania … 45905.html

czy to takie coś powinno być ? jeśli tak to gdzie idą dwa wejścia typu Molex ?

Jeśli koniecznie nie chcesz dopłacać do Integry, możesz wziąć Fortrona APN 500W:

http://www.ceneo.pl/2561804

Skąpe okablowanie, ale jedna wtyczka PCI-E jest. Za to mocne linie 12V, na pewno lepszy wybór od Tacensa :wink:

Co tego typu, ale tanie przejściówki są kiepskiej jakości, nie raz w rękach się rozsypują, dobrze zrobione kosztują 15-20 zł, od razu tracisz dwa molexy, płacisz bez sensu za dodatkowe adaptery, lepiej kupić Fractala.

Nie rozumiem o co chodzi, podpinasz adapter do jednej z wiązek, Tancens ma 4x molex, pewnie idą dwie wiązki z zasialcza typu ‘‘Y’’ z molexem, po dwa na wiązkę, jedna jest używana do podpięcia adaptera, do jednej wiązki z adapterem nie mogą być podłączone np dyski, napędy pewnie masz stare na ata, z drugiej wiązki może nie starczyć kabla do podpięcia to dokładasz następne pieniądze do przedłużek molex, może starczy nie wiem support Tacensa w zasadzie nie istnieje bo nie podają długości kabli. Ten Tances może się nadaje do kompów które mają prawie wszystko zintegrowane, ale do maszyny która będzie rozbudowywana nie warto brać tego zasilacza.

  1. czy moglibyście mi podać link to tej lepszej przejściówki ?

  2. czyli te dwie części białe od przejściówki podłączamy do dwóch kabli Molex ?

  3. http://www.ceneo.pl/2561804s - czy ten zasilacz wystarczy jak będę trochę ulepszał kompa, np. procesor na 4-rdzeniowy, itd ?

500W APN ma wtyk PCI-E , do ulepszania kompa starczy o średnią kartę czy X4, ale osobiście kupował bym Fractala 400W.

no jak ma wtyk PCI-E to fajnie :slight_smile: dzięki za wszystko. :slight_smile: