Czy zasilacz wystarczy na nowy procesor?

Sima, zamierzam się do kupna nowego procesora a mianowicie intel core i5 ale nie wiem jeszcze jaki dokładnie model myślę, że 2500 ale to jeszcze nie pewne. I moje pytanie jest takie czy mój zasilacz starczy na ten nowy procesor ?

moje aktualne podzespoły ;

i3 2100

msi radeon hd 6850

8gb ramu 1333

corsair 500 W

tak bez problemu

a dużo będzie zapasu ? i wiesz może ile moja karta graficzna zużywa W bo nie mogę znaleźć nigdzie

Karta ma TDP 127W

Zestaw będzie pobierał poniżej 300W

aha no to ok dzięki za szybką odpowiedź. Bo na kartonie od grafy pisało, że zasilacz min. 500 W więc myślałem, że może nie starczyć.

Dodane 11.11.2012 (N) 20:48

i mam też pytanie tak jak w tym temacie jakie-chlodzenie-2100-t509316.html

czy muszę kupować nowa obudowę czy wystarczy kilka wentyli ?

jeśli nie będziesz podkręcał procesora to wystarczy zwykłe box dołączone do procesora

a dodatkowe wentylatory wystarczą czy zmiana obudowy ? bo nie jest to jakaś markowa obudowa, ale miejsca na wentyle ma

a masz tam jakieś wentylatory w tej obudowie przynajmniej jeden z tyłu ? jaka to obudowa dokładnie ?

właśnie na razie nie mam żadnych i dlatego nie wiem czy kupić wentylatory czy już obudowę bo jeżeli wentylatory wystarczą to lepiej bo już sobie na procesor bym odłożył. A obudowa jakaś zwykła ale ma miejsce na wentyl z przodu na dole, z tylu u góry i na boku nad procem i nad grafą

Dodane 11.11.2012 (N) 21:15

taka buda(to jakieś stare zdjęcie) %5C/gallery/image.php?album_id=20&image_id=5150

to proponuje dać jeden z przodu i jeden z tyłu żeby był obieg

i wtedy obudowa może zostać ?

tak może zostać chyba że chcesz kupić inną

jaki chcesz kupić procesor dokładnie i5 2500K z odblokowanym mnożnikiem i go podkręcać ? jaki masz model płyty głównej bo nie na każdej się da ?

jeśli nie zamierzasz nic kręcić ,to ta twoja buda wystarczy ci plus te dodatkowe wentylatory

myślę ze raczej nie będę się bawił w kręcenie ale jeżeli nawet to bym sobie wtedy wymienił obudowę gdybym chciał kręcić. Płyta to P8H61-V. A jaki procesor mi polecacie ?

na tej płycie i tak nie podkręcisz i5 2500K więc nie ma sensu go brać chyba że wersje bez literki K w nazwie, ja proponuje Core i5-3470 3.2GHz

chyba na taki zacznę zbierać :slight_smile:

Dodane 11.11.2012 (N) 22:42

a nie lepiej 2500 ?

i5 3470 ma tylko o 100MHz niższe taktowanie ,ale jest nowszy i trochę tańszy

w cenie tego i5 2500 jest i5-3550, 3.30GHz to samo taktowanie cena ta sama ale ten drugi wykonany w nowszym procesie technologicznym

no wlasnie zauwazylem ze 3470 jest w 22nm