Czy zasilacz wystarczy na przyszłe zachcianki

Witam. Zabrałem się ostatnio za odnawianie kompa i kupiłem zasilacz, lecz tylko 450W. Zasilacz markowy, nie z czarnej listy (CORSAIR).

 

Obecnie mój komp to:

Intel 2100 (będzie i5 lub i7)

GTX 650 TI Boost 2GB (nówka)

4 GB RAM (3.5 obsługiwane, będzie 8GB 2x2GB i 1x4GB)

OS: Win 7 32bit (będzie 64bit)

Płyta główna: GIBABYTE H61M-S2PV

Dysk: WDC WD5000AUDX

Jedno DVD

Dwa wentylatorki 120mm

Bez ledów i bajerów

 

 

I teraz pytanie czy świeżo zakupiony zasilacz da rade uciągnąć wszystkie nowe części?

 

Drugie pytanie płyta główna do około 300 złotych pod socket 1155 i 4 sloty RAM?

Płyta:

 

http://www.morele.net/plyta-glowna-msi-zh77a-g43-intel-h77-lga-1155-2xpcx-vga-dzw-glan-sata3-usb3-raid-ddr3-crossfire-zh77a-g43-476766/

 

ewentualnie tańsza:

 

http://www.morele.net/plyta-glowna-msi-msi-b75a-g43-b75-dualddr3-1600-sata3-5xsata2-hdmi-dvi-gblan-atx-lga1155-459601/

 

Zależy czy masz zamiar podkręcać.

 

Jeśli to Corsair 450W to nie powinno być absolutnie żadnego problemu, podaj dokładny model na wszelki wypadek.

To znaczy tylko lepszy procesor i więcej pamięci RAM, jeśli ta k to bez problemu.

 

Czy zamierzasz kupić procesor w wersji K (z odblokowanym mnożnikiem)?

Na przykład MSI B75A-G43 lub ASRock B75 Pro3

Odblokowany mnożnik znaczy się coś do podkręcania? Nie, raczej nie będę podkręcał ;).

 

Potrzebuję procesora, który nie będzie mnie kosztował fortuny (myślę o kwocie do 800zł) a będzie wydajny w grach. Przeczytałem, że nie ma sensu dopłacać do i7, więc zostaje i5. Zastanawiają mnie tylko te magiczne liczby i literki.

Według tego wykresu celowałbym w i5-4440, ale wykresów i modeli i5 jest tyle, że muszę to gruntownie przeanalizować i liczę na Waszą pomoc :).

 

 

 

Jest to Corsair VS 450W ATX 120mm wentylator, EU version

 

Czy z takim zestawem jak i5, nowa płyta, 8gb ramu i GTX 650 Ti Boost 2GB mogę liczyć na płnność w BF4przy FullHD ?

 

Pozdrawiam, dziękuję za odpowiedzi!

Ten procesor jest na socket 1150 (Haswel), nie jest kompatybilny z 1155 (czyli z twoją obecną płytą i z tymi które zaproponowałem).

Dlaczego chcesz zmienić aktualna płytę (obsługuje 16 GB pamięci RAM)?

 

 

Na ustawieniach wysokich powinna dać radę.

Obecnie mam problem przy BF3 na multi, podejrzewam, że to wina procka. Spadki FPS, ścinki przeogromne, podczas gdy single chodzi na ultra. Mafia II też max (bez PhsyX średnio 60FPS, z nim poniżej 30)

 

Na tej płycie mam tylko 2 sloty na RAM, inaczej prawdopodobnie bym jej nie zmieniał. W sumie jeden kij, bo tak muszę sprzedać płytę a tak ram. Wydaje mi się, że lepiej kupić płytę, przełożyć ram, dokupić jeszcze jedną kostkę 4GB,

 

Zostaje kwestia który intel i5?

i5 3470 wystarczy czy może warto dopłacić do wyższych modeli?

 

A może to problem neta lub zmień serwer BF3?