Czy zasilacz wytrzyma tą grafikę

Witam wszystkich mam zamiar kupić kartę graficzną GALAXY GF 8600GT 512 MB DDR3 ale, tak jak w temacie nie jestem pewny czy wytrzyma mi zasilacz a mianowicie ModeCom Fell II 350 W.

Będę dźwięczny za pomoc :smiley:

Zasilacz powinien wytrzymać problem w tym że ten zasilacz jest jak bomba zegarowa. Może wybuchnie a może nie, jak wybuchnie to może tylko spali się sam albo spalając się pociągnie za sobą jakiś inny komponent komputera. Niby zabezpieczenia ma ale one są a jakoby by ich nie było. jeżeli chcesz mieć czyste sumienie przed wymiana wymień zasilacz np. Modecom (nie FEEL! !!

zależy jaki masz komputer.

To będzie tak:

Procesor- pentium 4HT

Płyta główna- gigabyte GA-P31-DS3L

Ram- 1GB Goodram

Grafika- Radeon X300

i ten wspomniany zasilacz ModeCom Fell II 350 W

Słyszałem, że Feel’e działają… ale dopiero w wersji III, więc na Twoim miejscu nie ryzykowałbym i dokupiłbym coś pewniejszego.

to 350W powinno spoko starczyć ale ja bym jednak kupił 400W od razu jak masz zmieniać zasilacz

suchmen, tu bardziej chodzi o producenta tego zasilacza, a nie jego oficjalną moc.

Dokładnie, dopiero ModeCom Feel III posiadają działające zabezpieczenia. Ze słabszymi zasilaczami jest różnie, jedne działają bez problemów długie lata (sam miałem taki przypadek), inne potrafią “ubić” połowę podzespołów. Polecam jednak wymianę na np. ModeCom 350W lub 400W (jakieś 90-120zł za nowe z gwarancją). Przynajmniej masz święty spokój.

No nawet w “trójce” z zabezpieczeniami może być różnie, aczkolwiek skok jakościowy duży - zasilacz ma moc bliską mocy nominalnej (ewenement w takich dziadach!)

Działają, działają, zostały przetestowane przez sklep Zenfist. Jak się palą, to same :wink:

Oczywiście skoro ModeComy MC są dostępne po praktycznie tych samych cenach, to wiadomo co wybrać, nie mnie jednak do najsłabszych konfiguracji i Fell III spokojnie wystarczy.